۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۲, پنجشنبه

بیانیه 78تفهیم اتهام توهین به رهبری به شاهرخ زمانی، کارگر زندانیصبح امروز ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۲، ماموران زندان گوهردشت کرج، شاهرخ زمانی، کارگر زندانی در این زندان را به بهانه‌ای به دفتر زندان کشانده و او را به زور سوار اتومبیلی کرده و به شعبه‌ی بازپرسی عمومی و انقلاب واقع در پارک‌شهر  تهران منتقل کرده‌اند. بازپرس بر پایه‌ی گزارش دو نفر از زندانیان اتهام توهین به رهبری را به وی تفهیم کرد.
شاهرخ زمانی در دفاع از خود اتهام وارده را رد کرده و خطاب به بازپرس گفته است، این‌که شما بر پایه‌ی گزارش دو جاسوس و در روز جهانی کارگر مرا به این‌جا کشانده‌اید و این اتهام واهی را بر من وارد می‌کنید، خود نشانه‌ای محکم است از این‌که چطور در خدمت سرمایه‌داران بوده و علیه کارگران هستید. وی گفت این اقدام شما در واقع پاپوش دوختن دوباره برای من و برای سرکوب بیش‌تر طبقه‌ی کارگر است.
ماموران زندان در بازگشت از دادگاه، شاهرخ زمانی را به مدت دو ساعت به بند قرنطینه و سپس به بند ۴ سالن ۱۲ زندان گوهردشت منتقل کرده‌اند.
شایان ذکر است دختر شاهرخ زمانی صبح امروز برای ملاقات با پدرش به زندان گوهردشت مراجعه کرده بود که ماموران در پاسخ او گفته بودند پدرت این‌جا نیست و او را به دادگاه برده‌اند. وی در پی شنیدن این خبر دچار نگرانی و اضطراب شدیدی می‌شود که با اعلام همبستگی گسترده‌ی سایر زندانیان و خانواده‌های آن‌ها مواجه شد.
کمیته‌ی حمایت از شاهرخ زمانی این اقدام کارگزاران رژیم را ابزاری برای اعمال سرکوب هر چه بیش‌تر طبقه‌ی کارگر دانسته و ضمن محکوم کردن این پرونده‌ سازی واهی، تمامی فعالین کارگری و انسان‌های آزادی‌خواه و انقلابی را برای اقدام متحد علیه اقدام غیر قانونی و غیر انسانی جمهوری اسلامی فرامی‌خواند.

پیش به سوی اتحاد بیش‌تر برای فشار بیش‌تر
پیش به سوی اعتراضات گسترده‌تر با شعار
کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر