۱۳۹۵ مهر ۹, جمعه

بازداشت دو کارگر معترض آزادراه تهران-شمال

شکایت کارفرما از کارگران معترض که خواهان حقوق خود هستند ، ترفند جدیدی است که جمهوری اسلامی جنایت کاران در جهت خدمت به سرمایه داری و افزایش سود سرمایه صورت می گیرد ، نباید اجازه داد این سبک را به روند عادی تبدیل کنند .

خبرگزاری هرانا ـ صبح امروز دو تن از کارگران معترض شاغل در پروژه عمرانی آزادراه تهران-شمال با شکایت کارفرما بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، براساس اطلاعاتی که از طریق منابع خبری در پروژه آزادراه تهران – شمال به دست آمده، ظاهرا جلب و بازداشت این کارگران با اعتراضات صنفی اخیر کارگران شاغل در پروژه آزادراه تهران – شمال در ارتباط بوده است.

در جریان این تجمع صنفی که از روز (سی شهریور ) در محوطه کپ واقع در جاده کن – سلقون (دشت عقیلی) به مدت یک هفته برپا شده بود، حدود ۷۰نفر از کارگران پیمانکاری پروژه آزادراه تهران – شمال در اعتراض به چهارونیم ماه معوقه، معترض شده‌ بودند.

گفته می‌شود یکی از بازداشت‌شدگان؛ راننده بیل میکانیکی و دیگری به عنوان جوشکار در پروژه آزادراه تهران- شمال مشغول کار بوده‌اند.

از قرار معلوم دستگاه قضایی (دادسرای شعبه ۵ صادقیه ) براساس شکایتی که از سوی کارفرما مطرح شده؛ برای این کارگران احکام موردنظر را صادر کرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر