۱۳۹۴ دی ۱۲, شنبه

تشكر و قدر دانى محمد جراحى از كليه نهاد ها و كسانى كه از ايشان حمايت كرده اند

محمد جراحي، زنداني سياسي محبوس در زندان تبريز كه بيش از 5 سال است بدون مرخصي در زندان به سر ميبرد طي پيامي از كليه كساني كه تا به حال از ايشان و ساير زندانيان سياسي حمايت كرده اند تشكر و قدرداني كرد .
جراحي كارگر نقاش و عضو سنديكاي نقاشان ساختمان و همچنين عضو كميته پيگيري ايجاد تشكلهاي كارگري است، پنج سال پيش همراه با شاهرخ زماني، ديگر فعال كارگري در دادگاهی در تبريز  به جرم فعاليت كارگری و دفاع از حقوق آنان محاكمه شد.
در اين دادگاه شاهرخ زماني به يازده سال و محمد جراحي به شش سال حبس محكوم شدند . شاهرخ زماني در زندان رجائي شهر در تاریخ 22 6/1394 توسط ماموران کشته شد.
محمد جراحی در زندان دچار سرطان حنجره شد و بايد تحت درمان ويژه قرار گيرد. اكنون از مدت محکومیت محمد جراحي بيش از چند ماهي باقي نمانده است، اما علی رغم گواهي پزشكان جهت مداوا در خارج زندان، مسئولان زندان و مقامات قضائي همچنان از آزادي او خودداري ميكنند. در حالی که زندانیان مالی و دزدان و غارتگران ثروت و مال مردم، اگر هم در چند صباحی را در زندان به سر برند از کلیه قوانین موجود از جمله مرخصی درمانی  یا مرخصی متصل به آزادی برخوردار می شوند.
بر طبق قوانين بين المللي مقامات زندان مسئول جان زندانيان هستند. شك نيست كه هر اتفاقي که در این مدت باقی مانده براي محمد جراحی، کارگر زنداني بيافتد، مسئوليت آن مستقيما بر عهده سران جمهوری اسلامی و ماموران زندان و اطلاعات است.

کمبته حمایت از شاهرخ زمانی 
12/10/1394

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر