۱۳۹۲ تیر ۲۰, پنجشنبه

بیانیه اتحاد بین المللی پیرامون سلامتی و جان محمد جراحی و احکام ظالمانه علیه فعالین کارگری

بنا به گزارش "کمیته پیگیری ایجاد تشکل های آزاد کارگری" سلامتی و جان محمد جراحی فعال کارگری و عضو این کمیته در خطر است. محمد جراحی که سومین سال حکم خود را در زندان تبریز می گذراند، به سرطان بدخیم تیروئید دچار شده است. بنا بر گزارش ها بخشی از غده تیروئید محمد جراحی حدود یک ماه پیش به دلیل سرطانی بودن طی عمل جراحی در بیمارستانی در تبریز برداشته شد. بنا به نتایج قطعی آزمایش ها و طبق تشخیص کمیسیون پزشکی، ضروری است که محمد جراحی هر چه زودتر در بیمارستانی در خارج از زندان بستری و تحت درمان قرار گیرد. اما به رغم تشخیص پزشکان معالج و پیگیری خانوده محمد جراحی، مقامات زندان و مراجع قضایی جمهوری اسلامی در تبریز اجازه بستری شدن و درمان  او در خارج از زندان را صادر نمی کنند. محافظت از جان زندانی و درمان او در صورت بیماری به عهده زندان است. با این حال خانواده محمد جراحی هزینه درمان او را خود تقبل کرده اند و وقت درمان برای معالجه او را نیز گرفته اند. محمد جراحی در خرداد سال۱۹۹۰ به همراه شاهرخ زمانی دیگر فعال کارگری و تعدادی از فعالین دانشجویی دستگیر شد و به خاطر فعالیت های کارگری به پنج سال زندان محکوم گردید. شاهرخ زمانی حکم ۱۱ سال زندان گرفته است و در این مدت بطور مداوم تحت اذیت و آزار توسط مقامات امنیتی و قضایی قرار داشته است. از جمله در روزهای اخیر مسئولین زندان گوهردشت پرونده سازیهای جدیدی علیه شاهرخ زمانی را آغاز کرده اند.

در همین حال " کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری"  اعلام کرده است که سه نفر از فعالین کارگری و از اعضای این کمیته، وفا قادری، بهزاد فرج اللهی و خالد حسینی، به ترتیب در در روزهای ۱۱، ۱۲، ۱۵ تیر بطور غیابی در شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی سنندج  مورد محاکمه قرار گرفتند و به اتهام تبلیغ علیه نظام هر کدام  به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند. همچنین بنا به گزارش کمیته هماهنگی، روز دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲، حامد محمودی نژاد فعال كارگری و از اعضای كميته ی هماهنگی طی دو احضاريه ی جداگانه  به دادگاه انقلاب اسلامی سنندج احضار شده است و غالب حسینی نیز در تاریخ ۹ تیر در همین دادگاه مورد محاکمه قرار گرفته است.

عدم صدور مرخصی درمانی برای محمد جراحی که جان وی را کاملا به خطر انداخته است و اذیت و آزار، دادگاههای غیابی و احکام ظالمانه حبس برای اعضای کمیته هماهنگی نشان دهنده تداوم سرکوب فعالین کارگری بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران می باشد که در کلیت این رژیم ضدکارگر و سرکوبگر نهادینه است.

ما مقامات زندان و مراجع قضایی تبریز و بطور کلی جمهوری اسلامی ایران را مسئول سلامتی و جان محمد جراحی می دانیم و خواهان بستری شدن و درمان فوری او در خارج از زندان هستیم. ما از تشکلات و فعالین کارگری و نهادهای مدافع حقوق انسانها می خواهیم که از حق اولیه محمد جراحی و دیگر زندانیان در ایران برای دسترسی به امکانات درمانی کافی و مناسب حمایت نمایند و نسبت به دستگیری، محاکمه، حبس و سرکوب فعالین کارگری توسط جمهوری اسلامی اعتراض کنند. نباید اجازه داد جان هیچ یک از فعالین کارگری ایران بار دیگر در زندانها و کشتارگاههای جمهوری اسلامی به خطر بیافتد. کلیه فعالین کارگری زندانی و زندانیان سیاسی فوری و بدون قید و شرط آزاد باید گردند.


اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
۱۱ جولای ۲۰۱۳

http://www.etehadbinalmelali.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر