۱۳۹۱ اسفند ۱۸, جمعه

سال 91 ، سال مرگ جبرئیل زمانی !!!


جبرئیل زمانی انسان شریفی بود که در قلب توده ها جا دارد سالهای جوانی را در راه مبارزات کمونیستی گذاشته و با پیوستن به گروه آ سیاهکل سازمان فدایی خطر مرگ را به جان خرید،با دستگیری و شکنجه سالهای، سال را در زندان رژیم ستم شاهی گذراند، با پایداری و مقاومت انقلابی و جانفشانی اش در راه سرخ رهایی و نجات توده ها حقانیت کمونیسم رابه اثبات رسانید .
 جبرئیل زمانی در انقلاب 57 با گشوده شدن در زندانها توسط مردم و رزمندگان آزاد شده و نبرد خود علیه بهره کشی و استبداد را در مبارزه با جمهوری اسلامی ادامه داد.
او در سال 1391 شمع وجودش خاموش شد، و ادامه مبارزه را به دیگر رفقای خود واگذاشت.
او  در طول عمر خود به صورت همه جانبه ثابت کرد عشق و علاقه اش و معنای زندگیش مبارزه در راه طبقه کارگر بود جبرئیل زمانی نمونه  و الگوی انقلابی ،کمونیستی استوار ، متین ،صادق و همیشه خندان، تحت تاثیر افکار و مقالات انقلابی در سخت ترین شرایط محبوب خاص و عام بود. مبارزه  در راه انقلاب ازاو انسانی سر زنده ، اگاه با اخلاق و ایمان انقلابی همسو با توده ها ، کمونیستها و آزادیخواهان ساخته بود. او سرمشق ادامه کاری فعالیت انقلابی –سیاسی در شرایط مشکل بود، هر کجا قدم می گذاشت از طریق صمیمیت و سادگی همیشگی اش در دل مردم جای گرفته و آنان را از غم  و ناامیدی ، سردرگمی و ناآگاهی در می آورد، بذر امید و آگاهی و رهایی از استبداد و دیکتاتوری را در دل و فکر اطرافیان می کاشت با حضور در صف انقلاب و تشکیلات انقلابی   شور و انگیزه نبرد را صد چندان می کرد.اکنون او در یاد و خاطره ی  توده ها،در ادامه مبارز طبقاتی به عنوان انقلابی آرمانگرا، و ظیفه شناس ، خواهان آزادی بشریت همیشه زنده  است.  

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.
شاهرخ زمانی
زندان رجایی شهر اسفند 1391

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر