۱۳۹۱ آبان ۲۲, دوشنبه

بیانیه اتحاد همبستگی سندیکایی فرانسه:


 آزادی برای فعالان سندیکائی در ایران مثل همه جای دنیا !

 در ایران هم مثل همه جا زنان ومردان کارگر باید حق داشته باشند هر طور می خواهند متشکل شوند

 یک بار دیگر ما اعمال سرکوب علیه تعداد زیادی از فعالان زن و مرد کارگر توسط دولت ایران، که قربانی خشونت، حبس و شکنجه هستند را محکوم می کنیم. 

 شاهرخ زمانی عضو کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های آزاد کارگری و سندیکای نقاشان تهران، در 15 خرداد 1390 دستگیر و سپس به 11 سال زندان محکوم شد.همچون عده ای دیگر، تنها « جرم» او دفاع از حقوق کارگران و تاسیس سندیکا بود. شاهرخ زمانی در طول بازداشت متحمل شکنجه و خشونت های شدید شد. او هم اکنون در زندان رجائی شهر در بند است.

 شاهرخ زمانی از طریق نامه ای از زندان، جنبش کارگری جهانی را خطاب قرار داده است. ما نامه او را به پیوست این بیانیه منتشر می کنیم. آنچه شاهرخ زمانی شرح می دهد، همان چیزی است که بر سر بسیاری از فعالانی که برای حقوق سندیکائی، سیاسی و انسانی مبارزه می کنند آمده است، حقوقی ابتدایی که رژیم ایران منکر آن هاست.

 رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به ۶ سال زندان محکوم شد. یک سال به اتهام « تبلیغ علیه رژیم» و پنچ سال به اتهام « توطئه علیه امنیت کشور»، علاوه بر این او به بازپرداخت 3000 یوروئی محکوم شده است که از طریق همیاری بسیاری از کارگران بمنظور کمک به خانواده های سندیکالیست ها زندانی جمع آوری شده بود. و بالاخره این که او پس از سپری شدن دوره زندان اش به مدت پنج سال حق ابراز نظر در مجامع عمومی یا انجام مصاحبه نخواهد داشت. هر روز که می گذرد، شکنجۀ اعمال شده علیه این فعال کارگری که سلامتی اش بطور بارزی بدتر شده است، تشدید می شود.

 ما مصّرانه خواهان آزادی فوری همه سندیکالیست های زندانی در ایران هستیم، از جمله محمد جراحی و بهنام ابراهیم زاده، اعضای کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های آزاد کارگری در ایران، رسول بداغی عضو کانون صنفی معلمان، عبدالرضا قنبری ، معلم زندانی از سال 1388 که به مجازات اعدام تهدید شده است و همچنین تعداد زیادی از فعالان درگیر در جنبش های اجتماعی مختلف.

 □ اتحاد همبستگی سندیکائی، به همه این رفقا نسبت به حمایت کامل خود از آنان اطمینان می دهد و از طریق انتشارات خود و انتشارات سازمان های عضو اتحادیه، در باره وضعیت آنان خبر رسانی خواهد کرد.

 □ در ادامۀ کار متحد سندیکاهای ث.ژ.ت - ث. اف. د. ت. – او. ان. اس. آ. – سولیدر – اف. اس. او. در حمایت از کارگران ایران، که از چندین ماه پیش شروع شده است، اتحاد همبستگی سندیکائی به دیگر سازمان های سندیکائی فرانسه پیشنهاد می کند که در اقدامی مشترک خواستار آزادی سندیکالیست های زندانی از دولت ایران شوند.

 □ اتحاد همبستگی سندیکائی همچنین این اطلاعات را به سندیکاهای دیگر کشورها بمنظور تقویت حمایت بین المللی منتقل خواهد کرد.

 آزادی برای رفقای ما در ایران!

 17 آبان 1391

 *ترجمه و تکثیر از «همبستگی سوسیالیستی با کارگران ایران»، پاریس

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر