۱۳۹۰ اسفند ۱۲, جمعه

نامه اعتراضی اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگلبانی، معادن و انرژی استرالیا


نامه اعتراضی اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگلبانی، معادن و انرژی استرالیا

به مقامات جمهوری اسلامی ایران

اول مارس 2012       

به مقامات ذیربط؛

اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگلبانی، معادن و انرژی استرالیا به این وسیله اعتراض خود را نسبت به نوع  رفتار با فعالین کارگری در ایران که بطور مداوم توسط مقامات حکومت ایران مورد اذیت و آزار قرار می گیرند، اخراج و دستگیر می شوند، اعلام می دارد.  جزئیات آخرین نمونه ها از این گونه رفتارها  که اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگلبانی، معادن و انرژی استرالیا از آن آگاه شده است به قرار زیر است:

1-  رضا شهابی، خزانه دار و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران اتوبوس رانی تهران و حومه،  بیش از بیست ماه است که در زندان بد نام اوین در بازداشت بسر می برد. او در 12 ژوئن 2010 بدون هیج اتهامی دستگیر شد. رضا بعد از حدود یک سال در 25 ماه مه 2011 در دادگاهی در تهران به  " تبلیغ علیه حکومت اسلامی" و توطئه علیه امنیت ملی" متهم شد. در نتیجه بد رفتاری با رضا شهابی در زندان، وضع  سلامتی او وخیم شده است. این نگرانی وجود دارد که  او در نتیجه بدتر شدن وضع سلامتی اش فلج شود. رضا هم اکنون زیر نظر گارد محافظ برای عمل جراحی سخت در بیمارستان بسر می برد.

2- آقای ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه،  3 سال است که در زندان بسر می برد. او در 30 نوامبر 2011 از زندان  آزاد شد، اما در 7 دسامبر همان سال بطور غیرمنصفانه دوباره بازداشت شد. آقای مددی از ناراحتی چشم و دیابت رنج می برد.

3- آقای بهنام ابراهیم زاده عضو کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل های کارگری و مدافع حقوق کودکان، در یک "دادگاه تجدید نظر" به 5 سال زندان محکوم شد. آقای ابراهیم زاده با اتهامات واهی اکنون 18 ماه است که در زندان اوین مجبوس است. او تحت  شدیدترین فشار های روانی و جسمی قرارگرفته است.

4-  اقای علی نجاتی در 12  نوامبر با اتهام واهی به زندان فجر دزفول منتقل شد.  آقای نجاتی، عضو هئیت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، پیش تر بر مبنای همین اتهام بی پایه، شش ماه را در زندان گذرانده بود. زمانی که او در زندان بسر می برد، اتهامات دیگری علیه او اعلام شد و با اینکه او در دادگاه اولیه ازهمه اتهامات تبرئه شد اما سپس به یک سال زندان محکوم شد.  آقای نجاتی در حالی به زندان محکوم شده که از ناراحتی شدید قلبی رنج می برد. او به تازگی عمل جراحی قلب داشته است.

5 – شاهرخ زمانی در یکشنبه 15 ژانویه  2011 دستگیر شد. او در تبریز، شمال غربی ایران و در محل کار دستگیر شد.  شاهرخ زمانی عضو هیئت بازگشایی سندیکای کارگران نقاش و تزئینات ساختمان است. تا کنون از جزئیات، دلیل دستگیری و ارگانی که او را دستگیر کرده اطلاعی در دست نیست. همچنین مشخص نیست که او در کجا بسر می برد. (در حال حاضر شاهرخ زمانی و محمد جراحی در زندان مرکزی تبریز محبوس می باشند- توضیح مترجم)

 اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگلبانی، معادن و انرژی استرالیا از جامعه جهانی می خواهد که از این فعالین حمایت نماید و نقض حقوق انسانی آنان را محکوم کند. تنها جرم این فعالین، حمایت از کارگران و تلاش برای بهروزی کارگران ایران است.


با احترام

ریتا مالیا،

رئیس ایالتی، اتحادیه کارگران ساختمانی، جنگلبانی، معادن و انرژی استرالیا-نیو ساوث ویلز 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر