۱۳۹۱ فروردین ۷, دوشنبه

محکومیت مجدد نیما پوریعقوب به 91 روز حبس تعزیری

طبق رای صادره در تاریخ 4 اسفند ماه 1390 از طرف شعبه ی 104 دادگاه عمومی تبریز، نیما پوریعقوب فعال چپ دانشجویی دانشگاه آزاد تبریزو یکی از چهار متهم پرونده ی فعالین کارگری و دانشجویی تبریزاز بابت اتهام " توهین به آیت الله سیستانی" به تحمل 91 روز حبس تعزیری محکوم شده است.
نیما پوریعقوب در تاریخ 19 خرداد ماه سال گذشته در تبریز بازداشت و پس از 92 روز در تاریخ 17 شهریور ماه با قرار وثیقه ی 100 میلیون تومانی از زندان تبریز آزاد شد. شعبه ی یکم دادگاه انقلاب تبریز پیش تر وی را به 6 سال حبس تعزیری محکوم کرده بود.
دیگر متهمین این پرونده شاهرخ زمانی، محمد جراحی و ساسان واهبی وش به ترتیب به یازده و پنج سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده اند، که شاهرخ زمانی و محمد جراحی هم اکنون در زندان تبریز دوران محکومیت خود را می گذرانند و ساسان واهبی وش چندی پیش با پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شد.
کمیته ی حمایت از شاهرخ زمانی ضمن محکومیت حکم صادره این احکام را ناشی از ناتوانی حاکمیت در برخورد با نارضایتی عمیق به وجود آمده در جامعه می داند و خواستار لغو فوری تمامی احکام ناعادلانه ی صادره علیه فعالان چپ و کارگری و آزادی بی قید و شرط تمامی فعالین کارگری است.زندانی سیاسی، کارگر زندانی آزاد باید گردد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر