۱۳۹۰ بهمن ۱۲, چهارشنبه

بیانیه شماره 28کارگران زندانی تقاضای حمایت دارند

طی آخرین خبر دریافتی در روز دوشنبه 10 بهمن 1390 شاهرخ زمانی و محمد جراحی همچنان در بند قرنطینه زندان تبریز تحت فشارهای شدید از جانب مسئولین زندان و مسئول بند قرار دارند. بهانه انها برای ادامه و شدت بخشیدن به اذیت و آزار این دو زندانی مربوط به دور پیشین دستگیری آنها در خرداد ماه همین سال است. مسئولین زندان و بند به شاهرخ زمانی و محمد جراحی اعلام کرده اند چون در دور قبلی زندانی بودنتان و همچنین در زمان آزادی موقت، موضوع دستگیری، زندان و شکنجه شما توسط برادران اداره ی اطلاعات (باز جوها)، رسانه ای، از رادیوها، کانالها و سایت های مختلف ضد نظام پخش و در آن خبرها به برادران ما توهین شده است، شما را در قرنطینه نگه می داریم تا تنبیه شوید.
شاهرخ زمانی و محمد جراحی ضمن اعتراض به مسئولین زندان از بابت آزار و اذیت و نگهداریشان در میان زندانیان مبتلا به ایدز و معتادان به شیشه، از تمامی کارگران ، فعالین، تشکل ها و نهاد های کارگری و انقلابی و مردم آزادی خواه تقاضای حمایت و حتی گسترش اعتراضات را در جهت شکست این حربه ماموران، بیشتر از قبل دارند. همچنین اعلام کرده اند در صورتی که مسئولین زندان و بند به در خواست شان مبنی بر انتقال به بند های عمومی جواب مثبت ندهند، تا چند روز دیگر اقدام به اعتصاب غذا خواهند کرد.
ما ضمن محکوم کردن تعقیب، دستگیری و زندانی کردن کارگران از جمله صدیق کریمی، شیث امانی، ابراهیم مددی، بهنام ابراهیم زاده، رضا شهابی، مهدی فراهانی شاندیز، علی اخوان، علی نجاتی، رسول بداغی، یوسف مهرپویا، جمشید عسکریان، علی هاشم پور، حیدر علی علیرضایی، غلامرضا رحمانی، علیرضا رضایی، مجتبی شریفی، حسین سرشومی، بهزاد باقری، علیرضا ریاحی، بهروز فرید و... شاهرخ زمانی  و محمد جراحی، خواهان آزادی بی قید و شرط کارگران زندانی و زندانیان سیاسی هستیم  و اعلام می کنیم مسئولیت هرگونه اذیت و آزار و خطرات احتمالی برای این زندانیان که هیچ جرمی مرتکب نشده اند به عهده سران رژیم سرمایه داری ولایت فقیه است.
ما از همه کارگران ، فعالین کارگری ، تشکل ها و نهادهای داخلی و جهانی، از احزاب و سازمانهای انقلابی و مردم آزادیخواه می خواهیم در جهت پاسخ مثبت به در خواست حمایت از زندانیان به هر شکل ممکن دست به اقدامات اعتراضی و گسترش آن بزنند. بیاید با برنامه ریزی دقیق به اعتراضات عملی مشترک اقدام کنیم. از احزاب، سازمانها و افراد خارج از ایران می خواهیم در برنامه های اعتراضی خود سفارتخانه های رژیم را هدف اعتراضات متحدانه قرار دهند. از روابط صمیمانه ای که با احزاب و نهاد های کارگری و بشر دوستانه دارید استفاده کرده از آنها  تقاضای اعتراض نسبت به سرکوب های وحشیانه رژیم را نمایید تا از این طریق نیز عرصه را بر رژیم ضد کارگری و ضد انسانی هرچه تنگتر کنیم. با اقدامات بر نامه ریزی شده و مستمر خود اجازه ندهیم بیش از این کارگران و رهبران کارگری را مورد هجوم قرار دهند، لیست بلند بالای ذکر شده از کارگران زندانی نشان می دهد که رژیم طرح سیستماتیکی برای سرکوب کارگران انقلابی در دست اجرا دارد. اکنون اگر اقدامات متحدانه و مقابله گرانه خود را به صورت مستمر شروع نکنیم باید شاهد دستگیری های بیشتری باشیم اما اگر بطور متحد و مشترک دست به اعتراض و گسترش شدت اعتراضات بزنیم می توانیم طرح فوق را شکست داده، جمهوری اسلامی را وادار به عقب نشینی کنیم .


پیش بسوی اتحاد بیشتر، برای فشار بیشتر!!!

پیش بسوی اعتراضات گسترده و متحدانه با شعار :

کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی


11/11/1390

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر