۱۳۹۵ اردیبهشت ۱۱, شنبه

قطعنامه جمع قدم اول در رابطه با اول ماه مه روز خروش اردوی کار:سه و نیم میلیون تومان مطالبه طبقه کارگر ایران است!!!

گارگران و زحمتکشان ایران :
آن هایی که جنگ طبقاتی را یک توهم می دانند و تمام توجه  و هنرشان معطوف به "اصلاحات" سیاسی در سطح حاکمیت از طریق لیست های جعلی "امید" و ... میکنند ، تا به جای جلاد قصاب را بنشانند خیابان ها را نگاه کنند.
خیابانها مملو از کودکان کار و خیابان است که برای امرار معاش در کشوری که دولت مردان و آقازاده هایش هزاران میلیارد اختلاس و دزدی می کنند و نمایندگان مجلس اسلامیش میلیاردی رشوه می گیرند  مجبور به ترک بازی و تحصیل شده اند . پدران و مادران و جوانان تحصیل کرده بیکار بوده و در به در دنبال کار می گردند. گوشه و کنار شهرها پر از کارتون خواب است و تنها در یک منطقه از تهران طبق آمار های دولتی 15000 زن کارتون خواب است ، که دولت اسلامی به جای طرح نجات آنها از طریق خانم شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان
طرح عقیم کردن  زنان کارتون خواب  را تبلیغ می کند این  خانم پیرو فاشیسم نظام روحانی – سپاهی ولایت فقیه بفکر اجرای طرحی مانند طرح های نازی های هیتلری  است،
کارگرانی که هنوز مشغول به کار هستند در بدترین شرایط  و در زمانی که طبق آمارهای رسمی و غیر رسمی خط فقر بیش از سه میلیون اعلام می گردد با دستمزد 812000 تومان به طور رسمی و قانونی و با مبالغ بسیار پایین تر(حتی با 300هزار تومان) غیر رسمی ولی با اطلاع دقیق حکومت اسلامی  مجبورند کار کنند و تعداد بسیاری از همین کارگران ماه هاست که دستمزد ناچیزشان معوقه شده است و برای گرفتنش دست به اعتراض و اعتصاب میزنند و دشمن(جمهوری اسلامی) اعتصاب را حرام اعلام کرده و اعتصاب کنند گان را دستگیر ، محاکمه ، اخراج و زندانی می کند . بسیاری از کارگران از محل زندگی خود هزاران کیلومتر دور می شوند تا شاید نانی به دست آورند و سر از عسلویه ، جهنم روی زمین و یا سر از پروژه های در دست احداث که هیچ تعهدی برای امنیت شغلی و جانی ندارند در می آورند و یا به شغل کولبری روی می آورند .
معلمان و پرستاران برای دریافت حقوق خود دست به اعتراض و اعتصاب میزنند و نمایندگانشان زندانی و اخراج می شوند .
آمار اعتیاد به بیش از هفت میلیون رسیده است و آمار بی خانمانها سر به میلیونها می زند ،. بیکارانی که مجبور به دست فروشی می شوند هر روز توسط ماموران و خورده بورژوازی با عنوان جدیدش(طبقه متوسط )مورد ضرب و شتم و غارت قرار می گیرند، رهنود های فاشیستی  اخیر اعضای شورای شهر تهران در حمایت از کاسبان و علیه دستفروشان به خوبی گویای همه چیز است:«با بفرمایید و خواهش می کنم دست‌فروشان معابر را خالی نمی کنند.یا ما باید در این حوزه حریم‌بان‌ها را جمع کنیم و مسئولیت برخورد را به نیروی انتظامی بدهیم تا با یونیفورم و ماموریت قانونی به این موضوع ورود کنند، یا به شرکت حریم‌بان مسئولیت و قانونی بدهیم تا با لباسی مشخص بتوانند برخوردهای لازم را انجام دهند».
 هم زمان ، خبر مانور نیروهای سپاه و بسیج "ضد اغتشاشات کارگری" در چند شهر برگزار می گردد، اعتصاب های متعدد و اعتراضات زنجیروار کارگران سیمان سپاهان، تحصن کارگران صنعتی کشتی سازی ایران صدرا، اعتصاب کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی آبادان، اعتراض کارگران زمرد بافق، تجمع کارگران کارخانه‌ کاشی کویر یزد، کارگران فاز ۱۹ پارس جنوبی-عسلویه، کارگران سیمان دشتستان، کارگران ساختمانی نیشابور، کارگران شاغل در پروژه‌ باغ کتاب تهران، تجمع کارگران شهرداری خرمشهر، اعتراض کارگران معدن ذغال سنگ آق دربند سرخس و بافق و خاتون آباد و مس سرچشمه و  … ( طبق آمارهای دولتی طی سال گذشته 5800 اعتصاب به ثبت رسیده است) نشان از سطح گسترده و پتانسل بسیار بالای کارگران و معلمان و دیگر زحمتکشان را برای رشد به سطوح بالاتر اعتراضی تا قیام را نشان می دهند.
کلیه فروشی ، اجاره رحم ، فروش اعضای بدن و اجاره کودکان رو به افزایش است و آمار بیکاری هشت میلیون نفر اعلام می شود. قراردادهای رسمی و دایمی لغو شده به جای آنها قراردادهای موقت و سفید امضا به کارگران و کارمندان تحمیل می شود . اخیرا لیستهای سیاه علیه کارگران به کار گرفته می شود یعنی هر کارگر بعد از بیکار شدن از کاری، بخواهد جای دیگری کار پیدا کند باید از صاحب کار قبلی خود رضایت نامه بیاورد. و این باعث می گردد که کارگر برای همیشه برده شود و نتواند اعتراض کند یا حقوق معوقه خود ، افزایش دستمزد و مطالبات دیگر را طلب کند همه اینها توسط سرمایه داری و دولتش به زحمتکشان تحمیل می گردد. در مقابل این همه ظلم و ستم علیه کارگران ، کارفرمایان از تمامی حمایتهای قانونی و غیرقانونی برخوردارند آنها آزادند هر زمانی کارگر را اخراج کنند ، او را به اسم آزمایشی از سه ماه تا دو سال بدون حقوق به کار گیرند، از طرح استاد و شاگردی استفاده کنند، هر زمانی اراده کردند کارگاه یا کارخانه را تعطیل کنند . هر چقدر که بخواهند به بهانه اشتغال زایی وام گرفته و محل کار را وثیقه کرده به ورشکستگی کشانده اخراج های بیشتری به طبقه کارگر تحمیل کنند و در مقابل اعتراضات و اعتصابات از کارگران شکایت کرده در کسوت شاکی خصوصی کارگران را به زندان بیاندازند همچنین کارفرمایان و دولت سرمایه داری جمهوری اسلامی نمایندگان مجلس اسلامی هر روز اقدام به اختلاس و رشوه های میلیاردی نمایند .
با فروش و خصوصی کردن نهادها و ثروتهای عمومی مانند مدارس ، دانشگاهها و بیمارستانها ضمن کوتاه کردن دست زحمتکشان از تحصیل و بهداشت پولهای هنگفتی به جیب بزنند .
همچنین با گران کردن نان ، گوشت ، مرغ و برنج ضمن ایجاد گرسنگی تحمیلی علیه مردم هر روز به ثروت خود بیافزایند و همچنین با فروش نفت و گاز و معادن و وارد کردن کالاهای بنجل ضمن کسب سودهای بادآورده ، هر روز بیکاری بیشتری را بر مردم به ویژه طبقه کارگر تحمیل کنند.
در مقابل چنین جنایات ددمنشانه جمهوری اسلامی سرمایه داری ایران کارگران ، معلمان ، پرستاران ، بازنشستگان و بیکاران با گذشت و فداکاری و شجاعت هر روز اعتصاب  یا راهپیمایی می کنند و یا در مقابل مجلس ضد کارگری و ضد زحمتکشان تحصن و تجمع می کنند و تشکلهای مستقل کارگری در مقابل دستمزد تحمیلی 812 هزار تومان توسط تشکلهای ضد کارگری و امنیتی شوراهای اسلامی و خانه کارگر، اعلام می دارند باید دستمزد کارگران به سه و نیم میلیون تومان افزایش یابد.
 کارگران ، زحمتکشان و انقلابیون دشمن یعنی دولت جمهوری اسلامی بعنوان نمایندگان کارفرمایان و سرمایه داری ایران و کارفرمایان بصورت سازمان یافته و یکدست علیه شما نقشه های غارتگرانه را برنامه ریزی و پیاده می کنند . برای مقابله با چنین دشمنانی تنها با همبستگی طبقاتی و فعالیت و مبارزه متحدانه می توان مقاومت کرده و دست به پیشروی زد . ضمن اینکه تنها راه نجات کارگران و تمامی مردم از استثمار سرمایه داری سرنگونی سرمایه داری و دولت کنونیش جمهوری اسلامی و بر قراری سوسیالیسم است اما در حین سازماندهی بلند مدت برای دست یابی به چنین هدف والایی وظیفه همه انقلابیون و کارگران برنامه ریزی و سازماندهی جهت کسب مطالبات روزمره و بلند مدت و کوتاه مدت کارگران و کلیه زحمتکشان است ، همه وظیفه داریم برای کسب مطالبات زیر بخصوص مطالبه شاخص کنونی دستمزد متناسب با تورم و برای سال 1395 مبلغ سه و نیم میلیون تومانی را محور مبارزات خود قرار بدهیم  و برای حفظ مطالبات کسب شده  خود و طبقه کارگر و کلیه زحمتکشان را آماده کنیم.


 ما ضمن دعوت همه کارگران ، معلمان و پرستاران به مبارزه متحدانه و سازماندهی آگاهانه تمامی بخشهای طبقه کارگر و زحمتکشان از کارگران انقلابی و جوانان و تشکل های مستقل موجود کارگران ، معلمان ،دانشجویان  و ...  می خواهیم برای ایجاد فدراسیون سراسری خود و حزب انقلابی طبقه کارگر هر چه متحدانه تر و گسترده تر اقدام کنند که بدون چنین تشکلهای امکان مبارزه ، مقابله و عقب راندن سرمایه داری و دولتش را نخواهیم داشت.
بدون شک اگر امروز فدراسیونهای سراسری و حزب انقلابی طبقه کارگر را داشتیم، سرمایه داری و دولتش نمی توانست دستمزد 812 هزار تومانی و مواردی فلاکت بار دیگر را علیه زحمتکشان تحمیل کند در مقابل ما می توانستیم دستمزد سه و نیم میلیون تومانی را از حلقوم سرمایه داری (کارفرماها) بیرون بکشیم .
در جنین شرایطی کارگران انقلابی ، فعال و کمونیست برای ایجاد همبستگی طبقاتی و ایجاد اتحاد میان طبقه کارگر با هم پیمانهای انقلابیش باید  اقدام به سازماندهی و برنامه ریزیهای دقیق و آینده نگر در استراتژیها و تاکتیک های اتخاذ شده نمایند. در این جهت برای اولین اقدام  کسب آگاهی طبقاتی و تعیین الویت ها ضرورت تاریخی دارند. جلسات مشترک کارگری و تشکیل هسته های مخفی مطالعاتی  روزنه ای برای  شروع اقدامات مشترک کارگری و دست یابی به تشکل های مورد نظر است .

ما اکنون برای دست یابی به وحدت و تشکیلات سبک کار و پیشنهاد  شاهرخ زمانی را که می گفت "  "تنها چاره ما زحمتکشان وحدت و تشکیلات است" و راه کار عملی شعار فوق را با توجه به پراکندگی موجود در دو جمله جمع بندی کرده بود " کارعملی مشترک در نقاط مشترک و بحث و تبادل نظر در نقاط اختلاف"  و راه کار عملی شدن چنین طرحی در بستر عینی مبارزه را این گونه ارایه داد ، " تشکل های مستقل موجود کارگری باید دست در دست اقدام به ایجاد هیات موسس فدراسیون سراسری کنند و انقلابیون طبقه کارگر همزمان اقدام به ایجاد نطفه های اولیه حزب انقلابی طبقه کارگر نمایند طبقه کارگر فقط از طریق این دو عمل، موازی با هم می تواند همبستگی طبقاتی خود را ممکن کرده و به وحدت و تشکیلات دست یابد" ما پیشنهاد شاهرخ را سرلوحه فعالیت خود قرار می دهیم و می خواهیم متحدانه و سازمان یافته مطالبات خود را فریاد بزنیم .

1-     ما از پیشنهاد دستمزد سه و نیم میلیون تومانی که مطالبه مشترک تمامی کارگران و زحمتکشان است و توسط تشکل های مستقل کارگری اعلام شده است همه جانبه پشتیبانی می کنیم.
2-      برای ایجاد حزب انقلابی طبقه کارگر اقدام به ایجاد هسته های مخفی ،و کمیته های عمل مخفی و انقلابی در محل کار و زندگی    کارگران و زحمتکشان را وظیفه عاجل خود می دانیم.
3-     حق تشکل یابی و برگزاری مجامع عمومی، برگزاری  مناسبت ها از جمله 1 می، تعیین نمایندگان واقعی کارگران توسط خود آنان .
4 - آزادی فعالین کارگری، زندانیان سیاسی و لغو احکام و منع تعقیب فعالین،تضمین آزادی قلم ،بیان، مطبوعات و آزادی سیاسی را وظیفه خود می دانیم و برای احقاق ان از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد کرد .
5– مبارزه برای حذف قرارداهای سفید امضا و موقت و مشاغل کارمزدی و بر قراری قرار دادهای دسته جمعی و تصویب قوانینی  جهت برخورد با کارفرمایان متخلف از مطالبات اولیه ماست.
6 -  مبارزه برای کسب امکانات رفاهی، بهداشتی و درمانی  از جمله بیمه بیکاری ، ارتقاع بیمه کامل ، بیمه از کار افتادگی ، بیمه کامل خانواده ، کودکان و... واختصاص سیستم های حمایتی وبیمه  برای کارگران مشاغل خانگی ، زنان خانه دار و مجازات کار فرمایانی که به هر دلیل و یا به هرشکلی از پرداخت حق بیمه کارگران سر باز می زنند.
7  - فراهم نمودن امنیت محیط کار و  تصویب قانون جهت  مقابله با حوادث کار به عنوان جنایت کارفرمایان علیه نیرو کار .
 8 – تصویب قوانین برای تعیین  دستمزد بالاتر از خط فقر با حضور نمایندگان واقعی کارگران و امکان افزایش دستمزدها طی سال هر زمانی که نرخ ها و تورم تغییر کرد .
 9 - ممنوعیت  کار کودکان تحصیل رایگان و یکسان برای تمامی کودکان ، جوانان و دانشجویان (لغو خصوصی سازی از مدارس دانشگاهها ، بیمارستانها و کلیه خدمات عمومی) .
مبارزه برای کسب هر گونه حقوق زنان ، مبارزه با تبعیض جنسیتی ، مذهبی و ملی و قومی و و حقوق برابر در مقابل  کار یکسان .
 10 -  کاهش ساعت کار کارگران بدون کسر دستمزدها و تامین زندگی کارگران با یک شیفت کار در جهت ایچاد شغل برای بیکاران وایجاد اشتغال برای جوانان.
11  ممنوع کردن اخراج های محدود  یا گسترده  کارگران و کارمندان ، معلمان و پرستاران توسط کارفرمایان .
12- پرداخت دستمزدهای معوقه و  پرداخت به موقع حقوق و اضافه کاری  و تصویب فانونی که معوقه کردن حقوق جرم محسوب شود .
13 -  مبارزه با اعدام و سنگسار و هر گونه رسوم و قوانین ضد انسانی علیه زنان و زندانیان و اقلیت ها .
14   - حمایت از حق و حقوق دست فروشان و کولبران در اولین مراحل و کسب اشتغال سالم همراه با تامین ها و بیمه های لازم برای آنها .
15 - دولت موظف است اشتغال زایی کرده ، امنیت شغلی را تامین نماید و از موسسات کاریابی که از کارگران اخاذی می کنند جلو گیری نمایند واگر نمی تواند یا نمی خواهد این وظایف را انجام دهد باید کنار برود و کار فرمایان موظف هستند از ابزار های روز برای حمل بار های سنگ استفاده کنند و کارگران نباید مجبور به حمل بارهای سنگین شوند .
ما در جمع قدم اول خود را بخشی از طبقه کارگر ایران می دانیم و طبقه کارگر ایران را  گردانی از ارتش جهانی طبقه کارگر می دانیم و با تمام وجود در جهت همبستگی طبقاتی کارگران ایران و  جهان مبارزه می کنیم ...
پیش بسوی ایجاد فدراسیون سراسری کارگری
پیش بسوی ایجاد حزب انقلابی طبقه کارگر
سرنگون باد جمهوری اسلامی
سرنگون باد سرمایه داری
بر قرار باد سوسیالیسم
 جمع قدم اول ، تدارک حزب انقلابی
8/2/1395

توضیح : این قطعنامه با توجه به نظر رفقای داخل و از طریق ارسال نظر مستقیم رفقا در ایران و دخالت حد اکثری نظراتشان تهیه و تنظیم شده است . در اینده ای نزدیک کلیه نظرات ارسال شده رفقای داخل برای جمع قدم اول را بدون هیچ کم و کاست انتشار خواهیم داد ، ضمن سپاس مجدد از رفقای داخل کشور برای کوشش های این هفته های اخیر از مابقی رفقا و کارگران اگاه هم دعوت به عمل می اوریم تا در این راه با ارسال نظرات ،پیشنهادات و انتقادات خود مارا در این راه یاری رسانند .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر