۱۳۹۱ آذر ۲۰, دوشنبه

از : کمیته حمایت از شاهرخ زمانی


از : کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
به : حقوق بشری شهر بوخوم
موضوع : پیام تشکر

دوستان فعال حقوق بشری در شهر بوخوم ضمن ابراز خرسندی از انتخاب شاهرخ زمانی به عنوان یکی از برندگان دومین جایزه از طرف سازمان شما مایل هستیم اعلام نماییم که ما را در جهت کسب آزادی و رسیدن به مراتب بالاتری از حقوق بشر و دمکراسی همراه خود بدانید . همچنین اعلام می داریم که دوستمان آقایی بهروز خباز از طرف این کمیته جهت تقدیم پیام شاهرخ و دریافت جایزه حضور شما معرفی می گردد.
هرچند این کمیته توانسته است طی بیش از  یک سال گذشته با فعالیت خود حمایتهایی از نهادها و سازمانها و احزاب مختلف برای شاهرخ و دیگر زندانیان بدست آورد اما هنوز به حد قابل قبولی نرسیدیم در این جهت از شما عزیزان می خواهیم ضمن معرفی شاهرخ به دیگر سازمانها و نهادها از آنها بخواهید حمایتهای خود را از شاهرخ و دیگر زندانیان گسترده تر نمایند.
شاهرخ زمانی فرزند بهمن زمانی معلم باز نشسته از هم دوره ایها و دوستان صمد بهرنگی است. از اهالی سواحل رود ارس منطقه قره داغ تبریز است  که در سال 1343 بدنیا آمده، پس از پیروزی انقلاب 57 یکی از دانش آموزان فعال مدرسه هشترودی تبریز بوده که در سالهای شصت بدلیل افزایش شدت سرکوب مجبور به ترک تحصیل شده است. اقدام به کار در شغل نقاشی ساختمان نمود و در سندیکای نقاشان دست به فعالیت کارگری زد در سال 1372 او و 16 نفر نقاش دیگر را به جرم فعالیت علیه جمهوری اسلامی در قالب سندیکای غیر علنی نقاشان دستگیر کردند و شاهرخ 18 ماه زندانی بود. در دور جدید فعالیت برای احیای سندیکای نقاشان عضو هییت باز گشایی سندیکای نقاشان و تزئینات ساختمانی شد همچنین عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری بود. او را بدون هیچ دلیل و مدرکی در تاریخ 17/3/1390دستگیر کرده، در زندان تبریز حبس نمودند و بر علیه او پرونده سازی کردند.شاهرخ را 36 روز در سلول انفرادی نگهداشتند که 32 روز از مدت فوق را در اعتصاب غذا بوده و 27 کیلو وزن کم کرده بود که مادرش می گوید وقتی او را دیدم چندین دقیقه طول کشید تا بتوانم او را بشناسم. در دور اول زندان تبریز او را به بند های ویژه (انفرادی)، قرنطینه ، سه گانه ، متادون ، 9 ، مالی و 15 منتقل کردند. پس از حدود چهار ماه اذیت و شکنجه شاهرخ را با وثیقه 200 میلیون تومانی در تاریخ 27/7/1390 موقتا" آزاد کردند . با سرعت بسیار زیادی در مدت 89 روز تحت دستور پلیس، علی رغم اینکه در پرونده ساخته شده هیچ مدرک و دلیلی برای محاکمه او وجود نداشت بنا به اعترافات شخص دیگری(متهم ردیف چهارم) با اتهامات دروغین ایجاد تشکل کارگری ، عضویت در گروه های غیر قانونی ، فعالیت علیه امنیت ملی و...  چهار دادگاه بر علیه شاهرخ برگزار و طبق دستورات کتبی پلیس، حکم 11 سال زندان را صادر ، تائید و سپس دستور اجرایی را صادر نمودند و در تایخ 25/10/1390 مجددا" بدون اطلاع او را دستگیر کردند این بار نیز حدود دو ماه در بند قرنطینه زندانیش کردند و بعد از 15 روز اعتصاب غذا به بند مالی منتقل نمودند و باز انتقال از بندی به بند دیگر شروع شد تا اینکه  بعد از اتمام بند های زندان تبریز او را درتاریخ 7/3/1391 بدون دستور قضایی یعنی غیر قانونی به زندان یزد تبعید کردند. بعد از دو ماه مجددا" او را به زندان مرکزی تبریز بر گرداندند او را در دور سوم زندان تبریز هر دو یا سه  روز یک بار از بندی به بند دیگر انتقال می دادند و در تاریخ 22/7/1391 به زندان گوهردشت کرج  غیر قانونی و بدون دستور قضایی تبعید گردید که اکنون سه ماه است در بند چهار سالن 12 زندانی است. این بند تحت نظر مشترک وزارت اطلاعات و سپاه است که بدترین نوع زندان در ایران می باشد زندانیان این بند به احکام سنگین ، ابد و اعدام محکوم هستند از بسیاری حقوق زندانیان محروم می باشند ملاقات بسیار کم است ، تلفن ندارند ، دسترسی به شکایت یا مراجع قضایی ندارند ، غذا بسیار بد است با کوچکترین بهانه ملاقات ها را حذف می کنند این زندانیان دائما" تحت فشار روحی و روانی قرار دارند و...
در نهایت از مسئولین و فعالین حقوق بشری بوخوم صمیمیانه تشکر می کنیم همچنین از تمامی دوستان و رفقایی که در جهت شناساندن و کسب حمایت و جلب نظر نهادها و سازمانهای مختلف در جهت آزادی و حمایت زندانیان سیاسی بخصوص شاهرخ زمانی فعالیت کردند صمیمیانه تشکر می کنیم و می دانیم اگر کمکهای شما رفقا و دوستان نبود کمیته حمایت از شاهرخ زمانی نمی توانست شاهد چنین موفقیتهایی باشد .
امیدواریم رفقا و دوستانی که تا کنون با ما همراه بودند و از هر جهت کمک کردند همچنان به کمکها و حمایتهای خود ادامه داده و آن را گسترش دهند و رفقا و دوستانی که هنوز به فعالین جهت دفاع و حمایت از زندانیان سیاسی نپیوستند فرصتها را از دست نداده هر چه زودتر به کمک ما بشتابند در این مسیر کمیت و کیفیت فعالین تابع هیچ محدودیتی نیست هر چه بیشتر باشیم احتمال آزادی زندانیان بیشتر می شود .


صمیمانه دستان شما را می فشاریم
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
20/9/1391

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر