۱۳۹۱ دی ۳, یکشنبه

بیانیه 61
بهنام ابراهیم زاده به سلول انفرادی منتقل شد


خبردار شدیم بهنام ابراهیم زاده عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری و مدافع حقوق کودکان را به بند ویژه یا همان انفرادی انتقال داده اند ، هر چند از کم و کیف و دلایل انتقال او اطلاع دقیقی نداریم اما در جمهوری اسلامی جنایت و شکنجه هیچ دلیلی نمی خواهد در حکومت نظام اسلامی هر کس حرف راستی به زبان آورد و هر کس از حق خود و انسانها دفاع کند تحت تعقیب و شکنجه ، محاکمه و زندان قرار می گیرد این خصلت عمومی نظام اسلامی است . آنچه اخیرا" دیده می شود این است که فشارها و شکنجه های روحی و روانی علیه زندانیان و خانواده هایشام به شدت افزایش یافته است .شاهرخ زمانی عضو هیئت موسسان سندیکای نقاشان و دیگر عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری را به بندهای مختلف و سپس به زندانهای مختلف انتقال دادند و اکنون در زندان رجایی شهر از تلفن ، ملاقات ، غذای مناسب و صدها حقوق دیگر محروم است ، محمد جراحی دیگر عضو کمیته پیگیری ، کارگر اخراجی پروژه عسلویه از نظر روحی و روانی تحت شدیدترین شکنجه ها قرار دارد او را در داخل زندان آزار می دهند و در بیرون خانواده اش از جمله دختر و پسر جوانش را تحت شدیدترین مراقبتها و آزارها قرار می دهند . روز قبل خبردار شدیم پنج تن از اعضای کمیته هماهنگی را دستگیر کردند . مدتهاست فشار بر زندانیان مختلف افزایش یافته است د زندانها محدودیتهای ارتباطی دهها بار بیشتر شده است ملاقاتها کمتر شده و لوازم و مواد مورد نیاز زندانیان نایاب شده و غذای زندانیان به یک چهارم اندازه تقلیل یافته است و... اینها همه آن چیزی است که ما از دور می شنویم و البته که دهها مورد دیگر هست که به گوش ما نمی رسد اینها نشان می دهند که وضعیت نظام اسلامی بسیار پیچیدخه شده و هر روز بیشتر نابسامان می شود .
در بیرون از زندان وضعیت ارزاق عمومی به چهار برابر و در برخی موارد تا 8 برابر افزایش یافته ، کرایه های حمل و نقلبه به شدت افزایش یافته است مسکن و پوشاک به لوازم لوکس تبدیل شده است
با همه ی این گرانی ها دستمزدها نه تنها افزایش نیافته بلکه اکثریت کارخانه ها و کارگاهها در حال تعطیلی هستند و بیکار شدنهای  جمعی    در راه است با توجه به اینکه اکنون هم لشگر بیکاران هر روز رو به افزایش است . در چنین شرایطی جمهوری اسلامی با تشدید فشار و شکنجه علیه زندانیان چه هدفی را دنبال می کند؟
جمهوری اسلامی می داند شرایط انفجاری است و هر لحظه ممکن است توده ها پا به میدان بگذارند بنابراین با افزایش فشار به زندانیان و خانواده های آنها می خواهند به کارگران ، جوانان و خانواده ها در سطح گسترده بگویند که زندانی شدن چقدر سخت  و وحشتناک است تا از این طریق شاید بتوانند مردم و توده ها را با رعب و وحشت مرعوب کنند تا قدم به مبارزه نگذارند و هم چنین می خواهد از این طریق از امکان متشکل شدن نیروهای پیشرو  جلوگیری نماید .
برای مقابله با چنین ترفندی چه باید کرد؟
جمهوری اسلامی می خواهد فعالین طبقه کارگر را ترسانده و به حرکتهای سازشکارانه بکشاند و در زمین بازی که قواعدش را از قبل مهیا کرده است مشغول شان کند .
اما هم طبقه کارگر و هم جمهوری اسلامی می دانند لحظات انفجار نزدیک است و به دنبال چنین آگاهی است که جمهوری اسلامی خود را سازماندهی می کند در مقابل این برنامه های جمهوری اسلامی فعالین طبقه کارگر  کجا قرار دارند ؟
وضعیت جمهوری اسلامی به راهی می رود که هر لحظه نیاز به اعتراضات توده ای بیشتر نمود می یابد و اگر سرمایه داری جهانی با حمله نظامی به کمک جمهوری اسلامی و سرمایه داری ایران نیاید توده های مبارز ضمن شروع انفجاری اعتراضات می توانند طی اعتراضات خود را سازماندهی نمایند .
اما با درس گیری از تاریخ باید به یاد داشته باشیم که همیشه سرمایه داری جهانی به فریاد و کمک نظام جمهوری اسلامی و نظام های  مانند آن در دیگر نقاط جهان رسیده است و حرکتهای اصولی توده ها را در نطفه خفه کرده است بنابراین برای رهبری و هدایت، اعتراضات اجتناب ناپذیر توده ها و برای مقابله با دو دشمن جمهوری اسلامی (سرمایه داری داخلی) و سرمایه داری جهانی که به صورتهای مختلف به کمک یکدیگر خواهند شتافت هیچ چاره ای نداریم جز اینکه نیروهای پیشرو طبقه کارگر خود متشکل شوند و سپس برای سازماندهی طبقه و توده های معترض اقدام نمایند در غیر این صورت بار دیگر اعتراضات و حتی ممکن است قیام شروع شود و ما آماده نبوده و برای یک بار دیگر باخته و به حاشیه رانده شویم .
کارگران، فعالین ، جوانان ، دانشجویان ، زنان ، معلمان و سازمانه و احزاب حرکتهای جمهوری اسلامی و فشار آوردن به زندانیان و خانواده های آنها و افزایش گرانی ، تورم و بیکاری و ... نشانه ای از نزدیک شدن اعتراضات را به ما گوشزد می کند .
 در چنین شرایطی وظیفه تاریخی ما  است که با تمام وجود و با تمام آنچه در اختیار داریم در جهت متشکل شدن انقلابی و برنامه ریزی متحدانه و گسترده در جهت سازمان دهی اعتراضات آماده شویم .
امروز ضمن اینکه می توان از طریق کمکهای مالی و حمایتهای اعتراضی در داخل و خارج از ایران برای دفاع از زندانیان و خانواده هایشان قدمهای عملی برداریم در همین حال مهمترین و ضروری ترین وظیفه ما هر چه بیشتر متشکل شدن و حمایت هر چه بیشتر سازمان یافته است .
اعتراضات خود را به صورت سازمان یافته در مقابل سفارتخانه های جمهوری اسلامی گسترش بدهیم و در همین حال از همه توان خود را برای جلب حمایت نهادهای مختلف بین المللی استفاده کنیم. 

کارگران زندانی همچنان در انتظار حمایت های ما هستند. 

پیش بسوی اتحاد بیشتر، برای فشار بیشتر!!! 

پیش بسوی اعتراضات گسترده و متحدانه با شعار: 

کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی 

2/10/1391

www.chzamani.blogspot.com
freeshahrookh@gmail.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر