۱۳۹۳ اسفند ۶, چهارشنبه

سلسله اخباری از زندان رجایی‌شهر کرج
1 .  ضرب و شتم وحشیانه‌ی شهرام چینیان: امروز هم‌وطن بهایی، شهرام چینیان که به دلیل مبارزه و مقاومت چندین ماه است که به بند ۱ و به میان جانیان خطرناک تبعید شده است، توسط آدم‌کشان جمهوری اسلامی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به علت شدت جراحات و بی‌هوشی به بهداری منتقل شد. دوستانی که وی را در بهداری دیده‌اند به علت له و لورده شدن و باد کردن صورت‌اش، او را نشناخته بودند. در حالی که آیین‌نامه‌ی زندان، آن را محب بازپروری و آموزش دانسته و تنبیه بدنی را محکوم کرده و حتی مستوجب زندان می‌داند، جانیان جمهوری اسلامی همیشه همه چیز را به سخره می‌گیرند و بدتر از حیوانات درنده رفتار می‌کنند.
.  بازگشت ارژنگ داوودی، شاعر و مرد مبارز از انفرادی اطلاعات: ارژنگ داوودی پس از ۳۵ روز انفرادی در بند سپاه یا همان اطلاعات و پس از شکنجه‌های روحی و جسمی با گرفتن حکم جدید ۵ سال تبعید به زابل، به بند برگردانده شد. دادگاه وی را نیز در همان بند ۸ تشکیل داده‌اند. وی در طول بازجویی‌ها، تماما از شکنجه، بی‌قانونی‌ها، خودسری‌ها و شکنجه‌های روحی و جسمی بر علیه خود، مصادره‌ی تمام امکانات از جمله خانه‌اش توسط حکومت گفته و از خودش دفاع کرده است. لازم به ذکر است که حکم ۱۱ سال وی، ۲ سال است که تمام شده است.
.  ندادن مرخصی برای مجلس ختم مادر شاهرخ زمانی: علی‌رغم تلاش‌های خانواده و خود شاهرخ و علی‌رغم موافقت رییس زندان، با ممانعت قلدرمابانه و خودسرانه‌ی سربازان گم‌نام ضدکارگری و سگان دزدان بیت‌المال، وی را از حقوق قانونی‌اش در رفتن به مرخصی محروم کرده‌اند. خدابخش، دشمن طبقه‌ی کارگر و پادوی اطلاعات، خانواده‌ی وی را سر دوانده و به دروغ گفته بود، دادن مرخصی به شاهرخ را پیگیری می‌کند. در حالی که علاوه بر خانواده در همان روز، حکم دادن مرخصی توسط رییس زندان به دفتر وی فکس شده بود. طبقه‌ی کارگر ایران باید آگاهی طبقاتی را از مزدوران حلقه به گوش و سرمایه‌داران بیاموزد که دزدان هزاران میلیاردی تحت امنیت سربازان گم‌نام به غارت خود مشغول‌اند ولی به کسی که صرفا از حقوق قانونی کارگران دفاع کرده، ۱۱ سال زندان داده و با رفتن به مجلس ختم مادرش هم مخالفت می‌کنند. البته شرکت باشکوه و برگزاری مراسم توسط فعالین کارگری و مبارزین کارگری به کوری چشمان دزدان میلیاردی نشان از آمادگی کارگران برای حمایت و دفاع از نمایندگان خود می‌باشد.
.  بازگشت بهنام ابراهیم‌زاده: بعد از ۱ ماه شکنجه‌ی روحی و جسمی در بند ۲۰۹ زندان اوین، چند روزی است که بهنام ابراهیم‌زاده به بند دارالقرآن یا به قول زندانیان دارالشیطان بازگردانده شده است. لازم به ذکر است انتقال وی به بند عادی کاملا غیرقانونی و برخلاف اصل تفکیک جرایم می‌باشد.
.  بی‌خبری از وضعیت افشین بایمانی: از وضعیت افشین بایمانی که به هم‌راه ارژنگ داوودی به بند ۸ سپاه برده شده بود هنوز هیچ خبری در دست نیست. وی با حکم حبس ابد ۱۵ سال است که در زندان می‌باشد. همسر و ۲ فرزند وی به شدت نگران وضعیت وی هستند.
.  تبعید و آزار و اذیت عده‌ای از زندانیان سیاسی زندان اوین: به دنبال اعتراض صنفی زندانیان سیاسی در بند ۸ اوین، سعید شیرزاد، حمید بابایی و مسعود عرب به نبود امکانات قانونی و اعتصاب غذای آنان، این زندانیان به بند ۱ زندان رجایی‌شهر کرج که به عنوان بدترین بند این زندان و محل نگه‌داری قاتلینی است که تعادل روانی ندارند تبعید شده‌اند. 
هم‌وطن!
فریاد زندانیان سیاسی، فریاد حق‌طلبی و آزادی‌خواهی شما و مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی، مبارزه برای آزادی و آینده‌ی خود شماست.

علیه اعدام و شکنجه‌ی زندانیان سیاسی به پا خیزیم!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر