۱۳۹۲ بهمن ۲۷, یکشنبه

انتقال شاهرخ زمانی و رسول بداغی به سلول انفرادی و اعتصاب غذای ۷ زندانی سیاسی در حمایت از آن‌ها
مطابق گزارش‌های منتشره از سوی خبرگزاری‌های حقوق بشری، روز گذشته، ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۲، ماموران زندان گوهردشت با هجوم به سالن ۱۲ این زندان اقدام به تخریب وسایل زندانیان کرده و شاهرخ زمانی و رسول بداغی را نیز با خود به سلول‌های انفرادی منتقل کرده‌اند.
در پی این اقدام وحشیانه که در انتقام نسبت به اعتراضات زندانیان به بستن کتابخانه‌ی زندان انجام شد، ۷ زندانی سیاسی سالن ۱۲ در همبستگی با هم‌بندی‌های خود اعلام اعتصاب غذا کردند.
ناصح یوسفی، خالد حردانی، سعید ماسوری، محمدعلی منصوری، صالح کهندل، محمد بنازاده‌امیر خیزی و حمیدرضا برهانی اعلام کرده‌اند که تا بازگرداندن شاهرخ زمانی و رسول بداغی به سالن، به اعتصاب غذای خود ادامه خواهند داد.
در عین حال، گزارش‌هایی نیز از اعتصاب غذای شاهرخ زمانی و رسول بداغی دریافت شده است. هم‌چنین احتمال شکنجه‌ی این زندانیان نیز در سلول‌های انفرادی وجود دارد.
جمهوری اسلامی در چمبره‌ی بحران‌های گوناگون و در مواجهه با خیزش‌های اجتماعی باز هم مطابق معمول دست به افزایش اعدام‌های خیابانی و فشار بر روی زندانیان سیاسی به عنوان وجدان‌های آگاه جامعه زده است.
ما همه‌ی سازمان‌ها، احزاب، گروه‌ها، کارگران، زنان، دانش‌جویان و جوانان انقلابی را فرا می‌خوانیم تا حمایت خود را از این زندانیان اعلام کنند و نگذارند تا رژیم ولایت فقیه سرکوب برنامه‌ریزی شده و همه جانبه‌ی خود را پیش ببرد.


پیش به سوی اتحاد بیش‌تر برای فشار بیش‌تر
پیش به سوی اعتراضات گسترده‌تر با شعار
کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد
کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
۱۳۹۲/۱۱/۲۷

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر