۱۳۹۲ بهمن ۲۳, چهارشنبه

۶ خبر کوتاه از سالن ۱۲ زندان گوهردشت کرج
۱- حسن طفاح پیرمرد ۸۰ ساله و فعال چپ که مدتی بود به علت سرطان خون در مرخصی استعلاجی بود و با دارو زنده است در حالی که بدون مصرف دارو تا ۲ ماه هم نمی تواند زنده بماند، به برکت وجود دولت «امید و اعتدال» که با تمام توان مانند مصاحبه های عوام فریبانه اش مشغول پنهان کردن ضد مردمی بودنش است، دوباره به زندان رجائی شهر بازگردانده شد، تا مثل اسانلو وکرمی به قتل رسانده شود.
۲- چند روزی است (از ۱۷ بهمن) تمامی زندان مخصوصا سالن ۱۲ سرد است و زندانیان اغلب چند لایه لباس پوشیده اند و با توجه به قرار گرفتن این زندان جهنمی در دامنه کوه، سرمای سوزناکی به زندانیان تحمیل می شود،در کنار بستن کتابخانه که غذا و مشغولیت فکری زندانیان بود؛ بستن درب تهویه هوا، تشدید پارازیت ها؛ نبود تغذیه و درمان مناسب و قطع کامل ارتباطات قانونی و عاطفی زندانیان با بستگانشان مانند تلفن، مرخصی و ملاقات حضوری و افزایش بیماری های مسری جدید و اسهال و استفراغ شدید، این مسئله سرما هم به زندانیان شکنجه می دهد.
۳- روز دوشنبه ۲۰ بهمن ساعت ۱ ظهر آب حمام سالن ۱۲ کاملا کثیف  و از شیرهای آب  گل بیرون آمد و این حالت چندش آور باعث شد که استحمام کندگان در این هوای سرد تا یک شب منتظر آب صاف بماند.
۴- طی حوادث اخیر و تشدید سرکوب رژیم و یورش گارد به دستور بحرینی مزدور حفاظت و اطلاعات و با هماهنگی این اداره و مقاومت و مبارزه جانانه زندانیان مخصوصا دادن شعار های سیاسی مانند "امسال، سال خون است، دیکتاتور سرنگون است" و نقش نیروهای متشکل سالن در این مقاومت و مبارزه باعث گردیده  تا مردانی همچنان این شورا را به رسمیت نشناسد. چرا که در مقابل بستن کتابخانه ۲ متری و تشدید پارازیتها و ندادن تلفن، حرکت های اعتراضی ازجمله اعتصاب غذا را در مقابل خودسری و قانون شکنی وزارت اطلاعات و قوه قضائیه  رهبری کردند، عقده وزارت اطلاعات در هماهنگی کامل با اصلاح طلبان و جاسوسان داخلی از اعضای رادیکال و تلاش برای طرد آنها به جایی رسیده که در اثر تهدید آشکار، غیر از شاهرخ زمانی دبیر شورا و عضو علل بدل، با توجه به غیر سیاسی بودن دوستان بهایی در سیاست هم دمی و مماشات با دشمن و ترس از شکنجه، محرومیت و محاکمه های مجدد که مستقیم و غیر مستقیم توسط مسئولین زندان بکار برده می شوند همه اعضای شورا استعفاء دادند.
البته لازم به ذکر است این قانون مبارزه است که هرچه شدیدتر و رادیکال تر میگردد صف بندی دشمنان مردم با انقلابیون عمیقتر می گردد و نیروهای رادیکال هیچگاه سطح خود را تا حد یک سازش و کار فرصت طلبانه پایین نیاورده و نخواهند آورد. فقط در رابطه با مسئله سلامتی و پارازیت مبارزه مشترکی با دوستان غیر سیاسی پیش میبرند، بطوریکه عموما هیچ موقع جهت اعتصاب غذا کلمه ای با آنها صحبت نکردند و اعتقادی به آنها ندارد.
نیروهای انقلابی  با سوا کردن صفوف خود از کاسه لیسان و افشای خیایت اصلاح طلبان به عنوان ستون ۵ جمهوری اسلامی در میان زندانیان و با تحلیل دقیق حرکات دشمن آماده حرکات مبارزاتی جدی در آینده نزدیک هستند.
۵- ۱۹ بهمن سالروز حماسه سیاهکل با شرکت تعدادی از جمله محمد علی منصوری، شاهرخ زمانی،خالد حردانی و ... از مبارزین سیاسی در سالن ۱۲  بصورت باشکوهی برگزار شد. در این بزرگداشت سخنرانان در تشکیل این عرصه تاریخی بر روند مبارزات ضد استبدادی و دمکراتیک انقلاب ایران و نقش آن در بهمن ۵۷ درفتح پادگان ها تاکید کردند و با خواندن سرود «سر اومد زمستون» و یک دقیقه سکوت به احترام جانباختگان سیاهکل به مراسم پایان دادند.
۶- صالح کهندل زندانی سیاسی تبعیدی که مشکوک به بیماری سرطان خون بوده و هر ماه چندین بار با وخامت اوضاع به بهداری منتقل میشود و تا حالا هیچ اقدامی، علی رغم پیگیری و اصرار خانواده اش جهت اعزام وی به بیمارستان انجام نشده و بالعکس ماموران رژیم مانع اعزام او به بیمارستان شده اند. امروز هم به علت وخامت حال به بهداری زندان منتقل شد. لازم به ذکر است وضعیت بهداری زندان به قدری اسفناک است که بطور  متوسط هر هفته ۱ جسد تحویل می دهند. زندانیان سیاسی، عقیدتی غیر از اصلاح طلبان و سکته های مغزی و قلبی، هیچ یک به بیرون اعزام نمیشوند. بطوریکه یکی از زندانیان به دلیل ابتلا به سرطان و به علت عدم رسیدگی فوت کرد.

تکثیر از کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
۲۱/۱۱/۱۳۹۲


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر