۱۳۹۲ آذر ۶, چهارشنبه

« اعتصاب غذای بیش از ۱۰۰۰ زندانی در اعتراض به اعدام های جمعی در زندان قزل حصارکرج »

بنا به گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» پس ازانتقال حداقل۱۱ زندانی به سلولهای انفرادی  زندان قزل حصار کرج جهت اجرای حکم ضد بشری اعدام بیش از ۱۰۰۰ نفر از زندانیان در اعتراض به اعدام های جمعی  دست به اعتصاب غذا زدند.
 روز دوشنبه ۴ آذر ماه حداقل ۱۱ زندانی از سالنهای ۴،۳،۲،۱ و ۷  به سلولهای انفرادی زندان قزل حصار کرج  جهت اجرای حکم قرون وسطایی اعدام منتقل شدند.همزمان تمامی زندانیان سالنهای ۱ و ۳ در اعتراض به انتقال همبندیان و دوستانشان به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم اعدام دست به اعتصاب غذا زدند در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر از زندانیان در اعتصاب غذا بسر می برند.
گزارشها حاکی از آن است که سالنهای ۲ و ۴ نیز دست به اعتصاب غذا زده اند.
غروب امروز پس از اینکه زندانیان  سالنهای ۱ و ۳ از تحویل گرفتن جیره غذایی خوداری کردند ،گارد ویژه زندان به سلولهای زندانیان یورش بردند و وسایل شخصی آنها را تخریب و یا با خود بردند.
همچنین از غروب ،نیروهای گارد ویژه در برجکهای زندان با تک تیرانداز و تیربار  مستقر شدده اند و تعدادی نیروی کمکی نیز به زندان گسیل کرده اند.
از طرفی دیگر خانواده های زندانیان تمام روز در مقابل زندان قزل حصار کرج تجمع کرده بودند و خواستار متوقف کردن اعدام این ۱۱ نفر و سایر زندانیان محکوم به اعدام شدند. زندانبانان ولی فقیه به دروغ به خانواده ها گفتند که ۱۱ زندانی به سلولهای خود بازگردانده شده اند و حکم آنها به تعویق افتاده است تا خانواده ها را متفرق نمایند.
حکم اکثر این زندانیان توسط آخوند محمد مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب  تهران صادر شده است . این جنایتکار علیه بشریت از اعضای کمسیون مرگ، قتل عام زندانیان سیاسی دهه ۶۰ می باشد.
  اسامی زندانیانی که از سالنهای ۷،۴،۳،۲،۱ واحد ۲ زندان قزل حصار کرج  به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم اعدام  منتقل شدند .به قرار زیر می باشد:
۱ـ عبدالسلام خاتونی ۳۰ ساله از سالن ۱.وی مدت ۴ سال است که در زندان بسر می برد .
۲ـ رضا یزدان از سالن ۳
۳ـ محسن یزدان پناه ۳۵ ساله از سالن ۳ .وی مدت ۲ سال است که در زندان بسر می برد.
۴ ـ ناصر فرح بخش ۳۸ ساله از سالن ۳. وی مدت ۳ سال است که زندانی است.
۵ـ حسین کریمیان ۴۵ ساله از سالن ۳ .وی مدت ۳ سال که در زندان بسر می برد.
۶-ـ فرشید قلی زاده ۲۳ ساله از سالن ۳. وی مدت ۲۰ ماه است که زندانی است .
۷-ـ بهروز کیانی ۳۴ ساله از سالن ۳ .وی به مدت ۱۹ ماه است که در زندان بسر می برد.
۸ـ احسان محمدپور ۳۲ ساله متاهل و دارای ۲ فرزند از سالن ۴ .وی مدت ۳ سال است که در زندان بسر می برد.
۸ـ میثم حاجی ۲۶ ساله  از سالن ۷،وی مدت ۳ سال است که زندانی است.
۹ ـ منوجهر فلاح ۴۱ ساله از سالن ۱،وی مدت ۳ سال است که زندانی است.
۱۰ ـ مهرداد خدایار زاده ۳۸ ساله از سالن ۱ ، وی مدت ۳ سال است که زندانی است.
۱۱ ـ وحید محمد کریمی ۲۵ ساله سالن ۱ ، وی مدت ۲سال است که زندانی است.
روز چهارشنبه ۲۹ آبانماه فردی بنام  عموزاد بازپرس ویژه دادگاه انقلاب  خطاب به یکی از زندانیان گفته بود که بعد از مذاکرات گروه ۵+۱  همه شما را اعدام خواهیم کرد.
ولی فقیه آخوند علی خامنه ای که در آستانه زهرخوردن اتمی قرار گرفته است برای ایجاد فضای رعب  و وحشت موج جدید  اعدامهای گسترده  گروهی را آغاز کرده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، به اجرا در آوردن اعدام های جمعی در زندانهای ولی فقیه را به عنوان جنایت علیه بشریت  محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به دادگاه جنایی بین المللی است.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر