۱۳۹۲ آبان ۳۰, پنجشنبه

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی :

وضعیت زندانیان گوهر دشت هر روز سخت تر می شود.

در سالن 12 و10 زندان گوهر دست بیش از یک ماه است آبگرم بطور کامل قطع است، هر چند قبل از این نیز زندانیان با مشکل آبگرم رو برو بودند که بیشتر مواقع سرد یا قطع بود و استحمام بیشتر به شانس و صرف یک روز زمان ویا بیدار ماندن شب و رفتن به حمام در نیمه های شب بستگی داشت،ولی اکنون بیش از یک ماه است که بطور کامل قطع شده است، و حالا حمام کردن با آبسرد منطقه شمال شهر کرج که سرمای دامنه رشته کوه های البرز را به همراه دارد که باعث شده بسیاری از زندانیان دچار سرما خوردگی شوند با توجه به نبود پزشک ، بهداشت و دارو و سیاست های عدم رسیدگی به بیماران و بیمار سازی آنها توسط جمهوری اسلامی، زندانیان با خطر بسیار جدی روبرو هستند. در همین حال وجود 20 دستگاه پارازیت انداز در محل نگهداری زندانیان که باعث می شوند زندانیان دچار بیماری های خطر ناکی مانند انواع سرطان ، اختلال در سیستم های ارگانیک بدن مانند سلسه اعصاب، دستگاه گوارش ، گردش خون و ... شوند، در چنین شرایطی سرما خوردگی، وجود سو تغذیه بین زندانیان بدلیل کمبود، نامرغوب و غیر استاندارد بودن مواد غذایی زندان، عدم رسیدگی به مشکلات مختلف ، بیماریهای جسم و روحی زیادی توسط جمهوری اسلامی به زندانیان تحمیل می گردد که در اینده باعث بیماری های خطر ناکی بین زندانیان خواهد شد.

30/8/1392


جان سعید عابدینی در خطر است .

سعید عابدینی از زندانیان عقیدتی نو مسیحی است که عمدا" و برای شکنجه، او را به بند 3 زندان گوهر دشت بردند ، بند 3 زندان گوهر دشت محل نگداری زندانیان خطر ناکی است که بند زندانیان شرارتی و ارازل و اوباش نامیده می شود، جرم زندانیان این بند قتل ، جنایت و شرارت و زورگیری و ...  است ، دائما" بین این زندانیان دعوا و درگیری های خونینی در جریان است، بیشتر مواقع به جان هم می افتند ، همدیگر را زده، لت و پار می کنند ، بطوری که درگیری بین این زندانیان حداقل به مرگ یک نفر و جراحات خطرناک چندین نفر ختم می شود که طی دو ماه گذشته حاصل در گیری ها قتل چهار نفر بوده است. با توجه به شرایط بند 3 سعید عابدینی در خطر دائمی بسر می برد، به خطر انداختن جان زندانیان توسط مسئولین زندانها و قوه قضایی عمدا" برنامه ریزی می شود.

30/8/1392


داود (ایزی ) به زندان گوهر دشت منتقل شد،

داود ایزی یکی از زندانیان سیاسی، چهار روز قبل از بند 350  زندان اوین به زندان گوهر دشت انتقال داده شد ، هنوز از دلیل یا دلایل این انتقال اطلاعاتی بدست نیامده است .

30/8/1392


خالد حردانی را بازهم محاکمه کردند.


بدنبال پرونده ای که حدود 6 ماه قبل علیه خالد حردانی ساختند او را به اتهام توهین به رهبر مسلمانان جهان در دادگاه انقلاب شعبه یک کرج محاکمه کرده و در تاریخ 18/8/1392 به او ابلاغ کردند در راستای پرونده فوق که بر پایه گزاراشات دروغین ماموران زندان ساخته شده بود خالد حردانی را به دو سال حبس تعزیری محکوم کردند بنا براین دو سال به حکم فبلی او که حبس ابد بود اضافه کردند .
خالد حردانی بدلیل داشتن تجربه کافی از دادگاه ها و زندان ها و اگاهی نسبت به مستقل نبودن و زیر سلطه نیروهای امنیتی و نظامی بودن دادگاه ها و اینکه اعتراض در چنین دادگاههای به جایی نمی رسد به حکم جدید خود اعتراض نکرده است.

30/8/1392فرهنگ پور منصوری با گچ گرفت سر و صورت خود دست به اعتصاب غذا زد.

فرهنگ پور منصوری از هم پرونده های خالد حردانی در زندان گوهر دشت است او بدلیل تهدید های جانی ، شکنجه های مداوم و اذیت و آزار بی حد و حصر عیله خود توسط ماموران زندان، سازمان زندانها و قوه قضائیه و همچنین بی جواب بودن دهها نامه ای درخواستی و اعتراضی و نا مشخص بودن سر نوشت اش اقدام به گچ گرفتن سر و صورت خود کرد.
او با گچ گرفتن سر و صورت خود دست به اعتصاب غذا نیز زده است .
اعتراض و اعتصاب او نسبت به اذیت و آزار و شکنجه و تهدید های جانی خود توسط ماموران پنجمین روز خود را سپری کرد.

30/8/1392لازم به توضیح است که فرهنگ و شهرام منصوری دو برادر از هم پرونده ای های خالد حرادانی هستند که اتهام انها هواپیما ربایی است که سوژه فیلم ارتفاع پست بود. در این راستا برای کسب آگاهی بیشتر توصیه می شود مطالب زیر را مطالعه نمایید.فرهنگ پورمنصوری درآستانه مرک قرار دارد


بنابه گزارشات رسیده از بند مخوف و شکنجه گاه 1 زندان گوهردشت ،آقای فرهنگ پور منصوری در اثر شکنجه در آستانه مرک قرار گرفته و او را شب گذشته به بهداری زندان منتقل کردند.
فرهنگ پورمنصوری شب گذشته در اثر شکنجه های بخشی که یکی از قاتلین خانم زهرا کاظمی و مرجانی در آستانه مرک قرار گرفت و در اغما فرو رفت. بخشی به برادر او شهرام پور منصوری اطلاع میدهد که بردارش اقدام به خودکشی نموده است و احتمال مرک او می رودو او را بالای سر بردارش می برد.شهرام پورمنصوری هنگامی که در محل قرار دادن برادرش حاضر شد شاهد آثار شکنجه بر بدن برادرش بود و همچنین در اغما فرو رفتن او بود . زندانبانان این زندانی را که در اغما فرو رفته بود بصورت کاملا عریان بر روی زمین قرار داده بودند . تقاضاهای برادرش شهرام برای انتقال او به بهداری با مخالفت زندانبانان مواجه می گردد. این مسئله باعث اعتراضات سایر زندانیان می گردد. و پس از چند ساعت زندانبانان به شهرام می گویند که ما امکان انتقال او را نداریم و خودتان باید او را به بهداری زندان منتقل کنید.
علیرغم وضعیت وخیم وخطرناک فرهنگ پور منصوری از انتقال او به بیمارستانهای خارج از زندان که برایبرای نجات جان این زندانی ضروری است تا به حال خوداری می کنند.
خانواده فرهنگ پور منصوری از صبح امروز هنگامی که در جریان این خبر قرار گرفتند و اطلاع یافتن که فرزندشان در آستانه مرک قرار دارد به زندان گوهردشت مراجعه کردند و تا ارسال این خبر به آنها اجازه دیدن و یا اطلاع یافتن از وضعیت فرزندشان خوداری می کنند.
این اولین بار نیست که زندانیان در اثر شکنجه به قتل می رسند و یا در آستانه مرک قرار می گیرند ولی زندانبانان و قوه قضائیه این موارد را خودکشی اعلام می کند.
لازم به یادآوری این 2 زندانی طی بیانیه ای که صادر کرده بودن در آن اعلام نمودند که در اعتراض به انتقال آنها به شکنجه گاه بند 1 و شکنجه های وحشیانه از روز 25 مهرماه اقدام به اعتصاب غذا می نمایند.
بند1 زندان گوهردشت که سلولهای انفرادی در آن قرار دارد محل شکنجه زندانیان است و تا به حال تعدادی زیادی از زندانیان سیاسی و امنیتی و عادی که نسبت به شرایط غیر انسانی و قرون وسطائی حاکم بر این زندان اعتراض کرده اند به این شکجه گاه منتقل شدند . سلولهای انفرادی این بند توسط زندانبانان به سگ دونی معروف است و چنین شرایطی را دارا است. زندانی سیاسی که از 16 مرداد ماه در این بند زندانی است به نام آقای منصور رادپور می باشد همچنین زندانیان دیگری ماندد شهرام پورمنصوری،خالد حردانی در این بند زندانی هستند
زندانیان به دستور علی حاج کاظم رئیس زندان ومعاون وی علی محمدی به این بند منتقل می شوند و توسط کرمانی رئیس حفاظت، نوید خدیوی معاون حفاظت و اطلاعات زندان معروف به قصاب زندان گوهردشت خادم رئیس بند1 بخشی ،مرجانی ، آخریان و محمود مغنیان تحت شکنجه های وحشیانه قرار می گیرند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ،نسبت به خطری که جان این زندانی و سایر زندانیانی که در بند 1 زندانی هستند هشدار میدهد و برای جلوگیری از فاجعه ای دیگر خواستار اقدامات فوری سازمانهای حقوق بشری در این باره است.
فعالین حقوق بشر ودمکراسی در ایران
7 آبان 1387 برابر با 28 اکتبر 2008
شرایط زندانی فوق به سازمانهای زیر گزارش گردید
1-عفو بین الملل
2- شورای حقوق بشر سازمان ملل
3- کمیسر عالی حقوق بشر
4- دیدبان حقوق بشر
5. سازمان جهانی علیه شکنجههرانا؛ ضرب و شتم شهرام پورمنصوری توسط زندانبان


پنجشنبه 07 شهریور 1392 ساعت 14:41 |
خبرگزاری هرانا - شهرام پورمنصوری، زندانی امنیتی زندان رجایی شهر کرج توسط زندانبان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شهرام پورمنصوری زندانی امنیتی بند ۴ زندان رجایی شهر کرج توسط یکی از زندان بان‌ها مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
این زندانی سیاسی طی تماسی با گزارشگر هرانا گفت: "یکی از زندان بان‌ها بنام (مجید شیرخوانی) زمانی که من به نگهبانی مراجعه کرده بودم ضمن توهین و فحاشی من را مورد ضرب و شتم قرار داد. تا جایی که لباسی که به تن داشتم پاره شد. متاسفانه مسئول شیف زندان بان‌ها (آقای خزایی) نیز به جای رسیدگی به شکایت من یا زندانبان خاطی هم صدا شده و گزارشی دال بر توهین من به مسئولین تهیه نمودند که سراسر دروغ است."
وی در ادامه گفت: "از زمانی که من برای رسیدن به خواسته‌های خود برای ۱۵ روز دست به اعتصاب غذا زدم برخورد مسئولین با من بسیار بد و زننده شده و در هر فرصتی می‌خواهند در جلوی سایر زندانیان به من توهین نموده و تحقیرم نمایند."
وی در مورد وضعیت فعلی خود در زندان رجایی شهر کرج گفت: "من و برادرم فرهنگ حدود یک سال است که در یک فرعی در بسته نگهداری می‌شویم که فاقد هرنوع امکاناتی است. ما فقط اجازه استفاده روزی ۲ ساعت هواخوری را داریم و از سایر امکانات مانند چراغ‌خانه، کتابخانه و مراکز آموزشی محروم هستیم. وضعیت بهداشتی در فرعی ما بسیار نا‌مناسب است و هرگاه از مسئولین می‌خواهیم سر و سامانی به وضعیت ما بدهند با برخورد بد و تحقیر آمیز ایشان روبرو می‌شویم."
وی در ادامه تصریح کرد: "خدابخش، (دادستانی) از ۱۵ روز پیش به من ۱۲ ساعت مرخصی تحت الحفظ داده تا بتوانم به ملاقات پدر و مادر پیرم که بشدت نیز مریض هستند بروم. این اولین مرخصی من بعد از ۱۳ سال زندان است، با این حال مسئولین به دلایل واهی مانند نداشتن مامور اعزام از اعزام من به مرخصی برای دیدار با پدر و مادرم شانه خالی می‌کنند."
شهرام پورمنصوری که حدود ۱۳ سال است در زندان بسر می‌برد، متهم به هواپیماربایی در مسیر اهواز به بندرعباس است.
این هواپیماربایی که بعد‌ها به موضوع فیلم مشهوری از کارگردان صاحب نام ایرانی (ابراهیم حاتمی‌کیا)، تبدیل شد؛ بنا به اعتراف بازداشت‌شدگان، به دلیل فقر مالی و شرایط نامناسب زندگی صورت گرفته بود.
دادگاه، شهرام پورمنصوری برادر وی فرهنگ پورمنصوری را به همراه داماد خانواده خالد حردانی به اعدام محکوم کرد که این حکم با یک درجه تخفیف به حبس ابد تبدیل شد.
رسول حردانی، برادر خالد حردانی و دیگر متهم پرونده در‌‌‌ همان دادگاه به حبس ابد محکوم شد.
گفتنی است، شهرام پورمنصوری، فرهنگ پورمنصوری و رسول حردانی هر سه هنگام بازداشت زیر ۱۸ سال سن داشتند.


دوشنبه 28 دی 1383


اعتراض به اعدام خالد حرداني، فرهنگ پور منصوري و شهرام پور منصوري، شيوا نظرآهاري

خالد حرداني بر خلاف " قاسم" « ارتفاع پست» سرنوشتي چون او در انتظارش نبود. روز چهارشنبه هنگامي كه امواج خورشيد شهرتان را روشن ميكند، خالد حرداني دگر نخواهد بود.
خالد حرداني ، جوانكي كه براي فرار از مشكلات جامعه اش سعي داشت " راحت ترين راه و يا شايد سخت ترين راه" را انتخاب كند، اعدام ميشود.
خالد حرداني يا همان "قاسم" در ارتفاع پست البته ميتوانست براي خروج از بن بستهايش گزينه ي ديگري را انتخاب كند. اما همدردي افكار عمومي با شخصيت قاسم در ارتفاع پست نشان داد كه مردم نه تنها خالد حرداني را مستوجب مجازات نميبينند بلكه مقصر اصلي را جامعه اي ميدانند كه جوانانش را آنقدر ناديده ميگيرد تا اين چنين عصيان كنند.گو اينكه بينندگان ارتفاع پست در تمام طول فيلم خواستار پيروزي قاسم در اين نبرد بودند.
دو روز ديگر خالد حرداني اعدام خواهد شد به دليل اينكه تنها ميخواست حقش را از جامعه اي كه لگد مالش كرده بود بگيرد..... خالد حرداني اعدام خواهد شد تنها به اين دليل كه خواستار زندگي بود.. او هم حق داشت از ثروت بيكران مملكتش كه تنها ميان عده اي تقسيم ميشود بهره مند شود... و خالد حرداني اعدام خواهد شد بدون اينكه حتي كسي بفهمد كه امثال او در اين مملكت كم نيستند چه بسا كه فردا خالد حرداني ديگري از جايي ديگر سر برآرد...
نگذاريم خالد حرداني اعدام شود...
در حالي كه چشم تمام دنيا به زلزله ي جنوب آسياست.. در حالي كه سازمان ملل و ساير جوامع وابسته به آن در صدد كمك رساني به آسيب ديدگان جنوب آسيا هستند.. در اين سو.. رژيمي به نام « جمهوري اسلامي» فرصت را غنيمت شمرده و 2 روز ديگر 3 تن را بالاي دار خواهد برد( خالد حرداني،فرهنگ پور منصوري، شهرام پور منصوري)
در خبرها خواندم كه حكم اعدام علي باغي (متهم پرونده ي قتلهاي پاكدشت) در دادگاه تجديد نظر رد شد و در اين سو ، جرم خالد حرداني "اقدام عليه امنيت" عنوان ميشود!
آقايان اقدام عليه كدام امنيت؟ آيا با وجود شما امنيتي در اين سرزمين باقي مانده است؟ آيا كشتن چندين كودك بيگناه به امنيت اين مملكت ضربه نميزند؟ پدران و مادران امروز، چگونه با ديدن چنين فجايعي ، ميتوانند فرزندانشان را روانه ي جامعه كنند؟
پس امنيتي كه از آن دم ميزنيد و ما را متهم به اقدام بر عليه آن ميكنيد كجاست؟ خالد حرداني لطمه اي به امنيت اين مللكت نزد او تنها شما را رسواتر از پيش كرد.. خالد حرداني نمونه اي است از جواناني كه هزار كار مختلف را شروع كرده اند و سرشان به سنگ خورده.. . نمونه اي است از جواناني كه هزار جاي مختلف " پارتي بازي" و تبعيض" را ديده اند... نمونه اي است از آن 60% كه در مملكت اسلاميتان زير خط فقر زندگي ميكنند..
آهاي جوامع مدافع حقوق بشر با شما هستم... اعدام خالد حرداني نشان ديگري است از عدم صداقت شما در گفتارتان.. از محكوميتهاي نمايشي شما... چه شده؟ .. هنوز بيش از يك ماه از محكوميت اين رژيم در مجمع عمومي سازمان ملل نميگذرد.. نگاهي به احكام صادر شده در بيدادگاههاي رژيم اسلامي بياندازيد.. .. نقض حقوق انسانها و نابودي تفكر و انديشه تا به كي؟ تا كجا مخواهيد با اين محكوميتهاي نمايشي ذهن افكار عمومي را منحرف كنيد... شايد اعدام او نقطه ي آغازي باشد بر سركوبهاي بعدي... در اين مملكت خيلي ها به جرم ساختگي " اقدام عليه امنيت" در خطر اعدام قرار دارند..
.. نگذاريم او اعدام شود.. يادمان باشد تنها 2 روز زمان داريم..
او تنها ميخواست « جايي برود كه آب باشد، امنيت باشد، كار باشد»( به نقل از فيلم ارتفاع پست)
او فقط ميخواست زندگي كند، آنهم با شرافت

شيوا نظرآهاري

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر