۱۳۹۵ خرداد ۲۵, سه‌شنبه

بیست ژوئن ، 30 خرداد روز جهانی دفاع از زندانیان سیاسی

تعدادی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر در نامه ای از شکل گیری روز 20ژوئن روز جهانی دفاع از زندانیان سیاسی ابراز خوشحالی کرده و ضمن تشکر خواهان بیشترین حمایتها از این روز جهانی شدند.

متن کامل این نامه به شرح زیر می باشد:

٢٠ ژوئن روز جهانی دفاع از زندانیان سیاسی است و خوشحالیم که چنین روزی شکل گرفته و فرصتی است که صدای ما جهانی شود، و انتظار بیشترین حمایت ها را از این روز جهانی داریم. واقعیت اینست که جرم ما زندانیان سیاسی، دفاع از آزادی و حقوق انسانیمان است.
جرم ما مبارزه برای زندگی ای بهتر و کرامت انسانی است. جرم ما تلاش برای ایجاد تشکل هایمان است تا با نیروی قدرتمند تر حق و حقوق پایمال شده مان را طلب کنیم. دستمزدمان را ماه ها به گرو گرفته اند، چماق بیکاری را هر روزه بالای سرمان گرفته اند، زندگی زیر خط فقر و محرومیت از اولیه ترین امکانات زندگی را به بخش عظیم ما مردم تحمیل کرده اند و وقتی اعتراض می کنیم، به جرم “اخلا ل در نظم امنیت کشور”، تحت پیگرد قرارمان می دهند. ما را دستگیر و زندانی و به احکام سنگین زندان محکوم می کنند. چرا؟
٢٠ ژوئن امسال روز مهمی برای پایان دادن به چنین احکامی است. ٢٠ ژوئن امسال روز مهمی برای دفاع از حق تشکل، حق اعتصاب و آزادی های اجتماعی است. ٢٠ ژوئن امسال روز مهمی برای دفاع از جعفر عظیم زاده و بیانیه مشترک او با اسماعیل عبدی است که اعلام کردند کلیه احکامی که برای فعالین کارگری و معلمین معترض باانگ امنیتی داده شده است، باید لغو شود. ٢٠ ژوئن روز مهمی برای خواست آزادی فوری همه کارگران زندانی، معلمان زندانی و زندانیان سیاسی است.

متشکریم که در این روز صدای ما زندانیان سیاسی هستید. ما هم در زندان همراه شما هستیم.

زنده باد ٢٠ ژوئن روز جهانی حمایت از زندانیان سیاسی ١٢ ژوئن ٢٠١٦ جمعی از زندانیان سیاسی از زندان رجایی شهر

۱- امیرحسنوند سیار

۲- بهنام ابراهیم زاده

۳- سهیل بابادی

۴- زانیار مرادی

۵- لقمان مرادی

۶- رمضان احمد کمال

۷- ابراهیم فیروزی

۸مهدی عظیمی

۹- وحید موسوی

۱۰- رضا کاهه

۱۱- حمید نوروزی

۱۲- حسین کاکاوند

۱۳- مسعود عرب چوبدار

۱۴- احمد کریمی


۱۵محمد جراحی (زندان تبریز)

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر