۱۳۹۱ خرداد ۲۲, دوشنبه

پرونده سازی علیه فعالین به شدت ادامه دارد!!!

پرونده سازی علیه فعالین به شدت ادامه دارد!!!


روز شنبه در تاریخ  20/ 3/1391 ساعت 30/19 امین زرگرنژاد در خانه دانشجویی خود واقع در تبریز دستگیر گردید .ضمن تفتیش کامل منزلش کامپیوتر و لوازم شخصی او را با خود بردند . عصر روز یکشنبه 21/3/1391  امین به خانه پدرش زنگ زده و اعلام کرده است که او را در اداره اطلاعات بازداشت کرده و نگه داشته اند ،او گفت در رابطه با اتهاماتش هیچ موضوع دقیق و درستی بیان نمی کنند علی رغم اینکه بازجویی به طور مداوم ادامه دارد اما تمامی سئوالات و موارد اشاره شده هیچ کدام ربطی به او ندارند و گفته است تمامی گفته ها و موضوعات مورد اشاره و  سئوال در بازجویی ها همه دروغ وتهمتهای نا روایی هستند.

شاهرخ بیش از 13 روز است به زندان یزد منتقل شده است ، پس از گذشت 13 روز او هنوز در بند قرنطینه نگهداری می شود .او از همه ای تسهیلات عمومی حقوق اولیه  زندانیان محروم است. به او اجازه استفاده از تلفن بدون مراقب نمی دهند ، اجازه شرکت در ورزش صبحگاهی ندارد ،هیچ کدام از وسایل خودش را که از زندان تبریز برده است به او نداده اند ، اجازه صحبت با بیش از دو نفر را ندارد،دائما" تحت کنترل و مراقبت است حتی زمان استفاده از حمام و توالت تحت کنترل است.برای انتقال شاهرخ از تبریز به یزد هیچ حکمی صادر نشده است ، کاملا" غیر قانونی او را به یزد منتقل کردند.به شاهرخ اجازه و کاغذ مخصوص  نوشتن نامه اعتراضی و یا شکایت نامه  نمی دهند. و شکایت نامه ها و در خواست های که خودش در کاغذ معمولی نوشته است را تحویل نمی گیرند. حال که شاهرخ را از نوشتن شکایت ، اعتراض نامه و در خواست محروم کرده اند لازم است وکیل او  اقدام  به نوشتن و ادامه شکایت و اعتراض به انتقال او و همچنین اعتراض به دستگیری و محاکمه تهیه و دنبال نماید . در خارج از ایران نیز طبق در خواست خود شاهرخ لازم است وکلای که مایل هستند وکالت شاهرخ را در بیرون از ایران جهت ارایه و ادامه شکایت و اعتراض و همچنین هماهنگی با داخل وکالتش را به عهده بگیرند که اکنون این موضوع بسیار ضرورت دارد.

طی دو ماه اخیر دستگیری ها در آذربایجان بسیار گسترده شده است ،در همین حال زندانیان کارگری و سیاسی را به شدت تحت فشار و اذیت و آزار قرار داده اند از جمله شاهرخ را به یزد و دوستانش را در بندهای جداگانه تحت فشار قرار داده اند . این اخبار تداعی می کنند که سری جدید دستگیریها و پرونده سازیها دقیقا" دنباله دستگیری و پرونده سازیهایی است که بر علیه شاهرخ و دوستانش برنامه ریزی شده بود و اکنون همین سیستم در رابطه با امین زرگرنژاد به کار بسته شده است . و احتمال اینکه افراد دیگری در رابطه با این گونه پرونده سازیها دستگیر شوند وجود دارد .

دستگیریهای اخیر در شهرهای مختلف آذربایجان ،تغییر و تحولات داخل زندان مرکزی تبریز ،بازدید معاون اژه ای از زندان ،همچنین انتقال و تبعید زندانیان کارگری و سیاسی ،شورش یکشنبه و ادامه پرونده سازیها علیه فعالین کارگری و چپ دانشجویی همگی از یک آبشخور سرچشمه می گیرند .ایران بخصوص آذربایجان به زودی به یکی از کانون های مبارزاتی تبدیل خواهد شد و نظام اسلامی با توجه به اطلاعات محرمانه ی که دارد موضوع را زودتر درک کرده ، برای پیش گیری چنین اعمال غیر انسانی را هر روز گسترش داده برای مهار جنبش های اجتماعی بدون هیچ دلیل و مدرکی کارگران و دانشجویان بی گناه را دستگیر کرده پرونده سازی می کنند و در پی، با اتهامات دروغین آنها را محاکمه و زندانی می کنند.

اگر در این رابطه جواب در خوری به جمهوری اسلامی داده نشود مبارزات طبقه کارگر و انقلابیون چپ را به بی راهه خواهد کشاند و با پرونده سازی های دروغین باعث پیچیده تر شدن اوضاع در آذربایجان خواهند شد .

با توجه به موارد مشابه رخ داده دفاع از امین زرگرنژاد و دستگیر شده های مانند ایشان بسیار ضروری است، تا از ادامه چنین سیاست و رویه پرونده سازی ها جلو گیری شود. فعالین ،تشکل های کارگری ،دانشجویی ،احزاب و سازمانها باید نسبت به پیچیدگی ها و قصد جمهوری اسلامی در ایجاد ترس و سردرگمی بسیار دقیق و حساس باشند.  

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

21/3/1391

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر