۱۳۹۱ خرداد ۲۲, دوشنبه

بیانیه 47

شاهرخ زمانی کارگر نقاش و عضو هییت باز گشایی سندیکای نقاشان و تزئینات ساختمانی و عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری را بدون هیچ دلیل و مدرکی دستگیر کرده، بر علیه او پرونده سازی کردند. علی رغم اینکه در پرونده ساخته شده نیز هیچ مدرک و دلیلی برای محاکمه او وجود ندارد.طبق اعترافات قاضی پرونده حملبر که در دادنامه به صورت واضح نوشته است که شاهرخ زمانی تمامی اتهامات را رد کرده است . پس او کاملا" بیگناه است. اما کاملا" غیر قانونی، شاهرخ را بنا به اعترافات شخص دیگری(متهم ردیف چهارم) محاکمه کرده و با اتهامات دروغین به 11 سال زندان محکوم نمودند. در زندان تبریز با ایجاد جو و فضای نامناسب و خطر ناکی برای او و دیگر زندانیان سیاسی و کارگری زندان را به جهنم واقعی تبدیل کرده اند. واکنون او را به زندان یزد تبعید کردند . ما بدون هیچ قید و شرطی خواهان آزادی فوری شاهرخ زمانی و دیگر زندانیان کارگری و سیاسی هستیم . در این راستا از تمامی کارگران ، تشکل ها ، نهادها و آزادیخواهان و جوانان می خواهیم از هر طریق ممکن بر جمهوری اسلامی جهت آزادی زندانیان فشار بیاورند.

                    
بیانیه 47

شورش در زندان مرکزی تبریز

با توجه به اینکه فضای زندان تبریز طی دو ماه اخیر بسیار متشنج و آبستن حوادث بود ، مسئولین زندان احتمال می دهند ، برای اعتراضات گسترده برنامه ریزی شده است ، دائما" در حال تحقیق و در پی کشف موارد مشکوک هستند تا بتوانند برنامه و امکانات اعتراضی را خنثی کنند.

طی چند روز اخیر پس از پراکنده کردن زندانیانی که احتمال می دادند ممکن است از طریق آنها سازماندهی انجام شده باشد  و همچنین به دنبال بازدید معاون اژه ای حدود 5 روز پیش از این زندان که باعث اعتراض زندانیان گردید ،به نظر مسئولین سازمان زندانها شرایط برای پاک سازی اثرات و برنامه های احتمالی اعتراضات مناسب تشخیص داده شد .بنا براین دیروز یکشنبه     با برنامه ریزی قبلی جهت بازرسی و کشف لوازم و مدارک به بهانه صبح گاه می خواستند زندانیان را از بند خارج نمایند .طبق برنامه قبلی ، عبداله عجم لو وکیل بند ، مارش صبگاه با صدای بلند از بلند گوها پخش میکند با توجه به اینکه اکثریت زندانیان بند متادون بیمار هستند برنامه صبحگاه در آنجا اجباری نیست و نباید مارش ورزش در آن بند پخش شود .

پخش مارش ورزش و بر گزاری صبحگاه اجباری در بند متادون مورد اعتراض شدید زندانیان واقع شد و چون وکیل بند و نیروهای او عقب نشینی نکردند زندانیان دست به شورش زندند . تمامی لوازم شکننده را شکستند ، شیشه های نگهبانی شکست ، میز ها و صندلی ها شکسته شد لوازم آشپزخانه شکست و تخت ها و ابر در چند نقطه به صورت کنترل شده دچار حریق شد . حدود یک ساعت و نیم شورش ادامه داشت  تا اینکه تمامی افراد یگان پاسدار در مقابل بند جمع شده و به محض باز شدن درب بند همگی وارد شده با باطوم برقی و گاز اشک آور اقدام به ضرب و شتم زندانیان کردند . بر اثر ضرب شتم هم اکنون 50 نفر از زندانیان در بهداری زندان بستری شدند و 15 نفر به انفرادی منتقل گردیدند و هنوز 30 نفر از سربازان با تجهیزات کامل در بند مستقر هستند . سر کوب شورش بیش از سه ساعت طول کشید و برخی از سربازان نیز به صورت سطحی زخمی شدند .

در همین حال مسئولین زندان هنوز موفق به بازدید از بند و بازرسی وسائل زندانیان نشده اند و به نظر آنها هنوز احتمال اعتراضات وجود دارد یعنی هنوز نتوانستند برنامه های اعتراضات را خنثی کنند . در همین حین از ترس اینکه مبادا به بند های دیگر نیز سرایت کند سربازان زیادی در نزدیکی تمامی بند ها به صورت صد در صد آماده با تجهیزات کامل گذاشته اند . در خبر آمده است که  نیروهای ضد شورش بیرون زندان نیز در محل پاسدار خانه آماده نگهداری می شوند .

لازم به ذکر است که در بازدید حدود 5 روز قبل معاون اژه ای از زندان ، مسئولین زندان اجازه صحبت به زندانیان با او را نداده بودند و او را با برنامه قبلی به جاهای که خود برای بازدید آماده کرده بودند برده اند اما تعدادی از زندانیان توانسته بودند از لا به لای میله ها ی دربها و پنجره ها دست به اعتراضات و داد و فریاد و اعلام خواسته های خود نمایند . و البته توسط معاون اژه ای مورد توجه قرار نگرفته بود چون این یک بازدید نمایشی بوده است . اما بر اثر این اعتراضات تنش های زیادی در زندان ایجاد شده بود و حدود ده نفر از زندانیان را به انفرادی فرستاده بودند . و بر اثر بررسی ها  در مورد اعتراضات فوق مسئولین زندان اطمینان بیشتری از وجود برنامه های اعتراضی بدست آورده بودند که اکنون می خواهند به هر ترتیبی شده کشف و خنثی نمایند .

ما ضمن محکوم کردن هر گونه ضرب و شتم زندانیان می خواهیم هر گونه محدود یت  از زندانیان لغو شود ، زندانیان مورد ضرب شتم در بیمارستانهای خارج از زندانان مورد مداوا قرار گیرند همچنین به شکایات زندانیان رسیدگی شود . ما می خواهیم مسئولین زندان که هر روز قوانین بیشتری را زیر پا می گذارند دستگیر و در حضور شاکیان و وکلا و مردم محاکمه و مجازات شوند .

ما از احزاب و سازمانها و نهاد های حقوق بشر می خواهیم برای جلو گیری از وحشیگری های عوامل و کلیت جمهوری اسلامی موارد فوق را به نهاد های قضایی بین المللی برسانند و برای احقاق حقوق زندانیان آن را پیگیری نمایند.


پیش به سوی اتحاد بیشر برای فشار بیشتر
 

پیش به سوی مبارزات متحدانه و گسترده با شعار:


کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی
 

22/3/1391نان آآآااا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر