۱۳۹۶ بهمن ۳۰, دوشنبه

هشدار! اخطار پزشکان نادیده گرفته شد و رضا شهابی با شرایط وخیم جسمی به زندان بازگردانده شددر نتیجه پیگیری های پزشکی در طی روزهای اندکی که رضا شهابی بیرون از زندان بود پزشکان مختلفی درباره وضعیت سلامتی او هشدارهای جدی داده اند اما دستگاه قضایی با وجود اطلاع از وضعیت وخیم شهابی، امروز یکشنبه 29 بهمن ماه  او را به بند امنیتی 209 در زندان اوین بازگرداند.

در همین چند روز کوتاه ِمرخصی موقت، با توجه به آزمایشات و معاینات انجام شده مشخص شد که : وضعیت کمر و گردن رضا شهابی وخیم است و نیاز به عمل جراحی فوری دارد؛ همچنین نوسان شدید فشار خون خطرناک است و باید مداوا شود؛ کلیه هایش آب میکشد که خطرناک است و یحتمل به علت قند خون است؛ با معاینات گردن و سر مشخص شد او دچار فلج بلز سمت چپ شده و بازنگشتن لب هایش به حالت عادی نیز مشکوک و خطرناک است؛ شهابی فرصت نکرد در این چند روز مطابق دستور پزشکان اسکن سر، نوار از عضلات سر، سونوگرافی مثانه، کبد، طحال، آزمایش پلاکت خون و اِم.آر.آی گردن را انجام یا تکمیل کند. در عوض با فشار مقامات قضایی و امنیتی وی در حالی که هنوز نه تنها وارد پروسه مداوا نشده بلکه هنوز موفق به انجام آزمایشات و تشخیص های لازم نشده بود، به زندان بازگردانده شد.

کمپین دفاع از رضا شهابی مجددا اعلام میکند که وضعیت وخیم جسمی رضا شهابی حکم میکند که او باید بلافاصله به بیرون از زندان منتقل و مداوا شود. همچنین گوشزد میکنیم که حکم زندان رضا شهابی در آبانماه 96 پایان یافته و ادامه ی حبس رضا شهابی چیزی نیست جز تلاش برای به بازی گرفتن جان وی. ما در مورد این بازی خطرناک با جان رضا شهابی به همه ی کارگران و تشکلات کارگری و نهاد های ذیربط در ایران و جهان هشدار داده و خواهان ایجاد فشار بر حکومت ایران برای آزادی بی قید و شرط رضا شهابی هستیم.

کمپین دفاع از رضا شهابی
29بهمن ماه 1396


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر