۱۳۹۳ خرداد ۱۳, سه‌شنبه

بیانیه اقدام فوری عفو بین‌الملل برای آزادی رضا شهابی

فعال سندیکایی اعتصاب غذای خود را آغاز کرد. رضا شهابی، فعال سندیکایی ایرانی و زندانی سیاسی که در حال سپری کردن حکم ۶ سال زندان خود است در اعتراض به انتقال خود از زندان اوین در تهران به زندان رجایی‌شهر کرج دست به اعتصاب غذا زد.

رضا شهابی در تاریخ ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۳ از بند ۳۵۰ زندان اوین در تهران به زندان رجایی‌شهر کرج که در آن زندانیان سیاسی و زندانیان عادی و گاهی خطرناک با هم نگه‌داری می‌شوند منتقل شد. وی از همان روز در اعتراض به این عمل دست به اعتصاب غذا زده و خواهان بازگشت به زندان اوین است.

وضعیت سلامت رضا شهابی مدت‌ها باعث نگرانی بوده است. او نیازمند درمان فوری شامل عمل جراحی در مهره‌های کمر خود است که در داخل زندان قابل انجام نیست.

به وی قول داده شده بود که در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت. با این وجود، تنها چند ساعت پیش از وقت تعیین شده برای عمل جراحی وی به زندان بازگردانده شد و هنوز هم به بیمارستان منتقل نشده است.

این وضعیت در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۱ نیز تکرار شد. وی در آن روز پیش از معاینه توسط پزشکان به زور به زندان بازگردانده شد که موجب اعتصاب غذای وی شد. او اعتصاب غذای خود را در ۱۸ دی ماه و هنگامی که به مرخصی درمانی اعزام شد پایان داد. این مرخصی تا تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ ادامه داشت.

پزشکان بیمارستان حداقل یک بار به مقامات زندان و دفتر دادستانی تهران نامه نوشته و اعلام کرده‌اند که بنا به تشخیص آن‌ها رضا شهابی نیازمند درمان تخصصی در خارج از بیمارستان است.

آن‌ها تاکید کرده‌اند که در صورت عدم درمان وی در خطر فلج شدن سمت چپ بدن خود قرار خواهد داشت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر