۱۳۹۱ دی ۸, جمعه

هرانا؛ حمایت پانزده تن از زندانیان سیاسی از اعتصاب غذای افشین بایمانی

 هرانا - افشین بایمانی از روز ۲ دی ماه در اعتراض به عدم درمان و شرایط غیر انسانی که از سوی مسئولین در موردش به اجرا در آمده دست به اعتصاب غذا زده است.

۱۵ تن از زندانیان سیاسی سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج در حمایت از وی و خواسته‌های مشروعش می‌گویند: محرومیت چندین چند سالِ دوست وهمبندی عزیزمان آقای افشین بایمانی که در تبعید بسر می‌برد درشرایطی است که فرزندان خرد سالش در شهر دور دستِ ماهشهر سالهاچشم انتظار وی می‌باشند.

افشین بایمانی مدت ۱۳ سال می‌باشد که درزندان بسر می‌برد ودارای مشکلات خانوادگی وشخصی فراوانی است ونیاز مبرم به مرخصی دارد. اما همواره مسئولین قضائی از اعطای این حق طفره رفته و وی را در محرومیت وفشارقرارداده‌اند.

متن کامل این نامه که در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته است را در زیر می‌خوانید:

اعتصاب غذا عالیترین جلوه اعتراض زندانی سیاسی است. درواقع زندانی سیاسی زمانی دست به اعتصاب غذا می‌زند که دیگر راهی برای او باقی نمانده باشد. و در حقیقت چنان از ظلم وبی عدالتی به تنگ آمده که ناچارا راهی خطرناک را انتخاب می‌کند که بیشترین صدمات و آسیبهارا بر جسم وجانش وارد می‌سازد.

محرومیت چندین چند سالِ دوست وهمبندی عزیزمان آقای افشین بایمانی که در تبعید بسر می‌برد درشرایطی است که فرزندان خرد سالش در شهر دور دستِ ماهشهر سالهاچشم انتظار وی می‌باشند. افشین به حکم حبس ابد محکوم شده و به حکم قانون ومنطق زندانیانی که حبس‌های طویل المدت دارند می‌بایست بیش از زندانیانی که حبس‌های کوتاه مدت دارند مشمول مرخصی و یا شاید امتیازات قانونی دیگر باشند.

اما متاسفانه علی رغم قولهای مساعدی که مسئولین قضائی به وی داده‌اند دراجرای آن خلف وعده کرده‌اند.

افشین بایمانی مدت ۱۳ سال می‌باشد که درزندان بسر می‌برد ودارای مشکلات خانوادگی وشخصی فراوانی است ونیاز مبرم به مرخصی دارد. اما همواره مسئولین قضائی از اعطای این حق طفره رفته و وی را در محرومیت وفشارقرارداده‌اند. ما تعدادی از زندانیان سیاسی سالن ۱۲ زندان گوهردشت کرج ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت جسمی و روحی آقای افشین بایمانی با حمایت از خواسته‌های ایشان مبنی بر اعطای مرخصی و آزادی مشروط خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر مسئولین قضائی به خواسته‌های به حق ایشان می‌باشیم.

اسامی به ترتیب حروف الفبا:

۱-    جعفراقدامی (شاهین)

۲-    افشین اسانلو

۳-    رحیم الیاسی

۴-    محمد بنازاده امیر خیزی

۵-    افشین حیدریان

۶-    نویدخانجانی

۷-    شاهرخ زمانی

۸-    رمضان سعیدی

۹-    جمشیدصادق الحسینی

۱۰-    صالح کهندل

۱۱-    سعید ماسولی

۱۲-    فرزاد مددزاده

۱۳-    زانیال مرادی

۱۴-    لقمان مرادی

۱۵-    میثاق یزدان‌نژاد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر