۱۳۹۴ مرداد ۱۶, جمعه

رسول بداقی آزاد نشد! دو قطعنامه اضطراری کنگره آموزش بین الملل در حمایت از معلمان دربند. کارزار برای آزادی معلمان زندانی ادامه دارد

آخرین اطلاعیه ها
رسول بداقی آزاد نشد! دو قطعنامه اضطراری کنگره آموزش بین الملل در حمایت از معلمان دربند. کارزار برای آزادی معلمان زندانی ادامه دارد

 
5-moalem
اطلاعیه شماره: ٢۴٧
– روز ١٣ مرداد ماه حکم شش سال حبس رسول بداقی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان به پایان رسید. اما متاسفانه او در این روز آزاد نشد. و در حالیکه همسرش و فرزندانش و همکارانش منتظر آزادی وی در این روز بودند، مقامات قضایی با تشکیل پرونده جدیدی برای او از آزاد کردن رسول بداقی خودداری کردند. رسول بداقی طی گفتگوی تلفنی که با خانواده اش داشته گفته است که تا روز یکشنبه ١٨ مرداد تکلیف پرونده جدید وی مشخص خواهد شد.
رسول بداقی معلم زندانی و پدر سه فرزند در شهریور سال ٨٨ بازداشت و این مدت را در زندانهای اوین و رجایی شهر بسر برده است. او در مدت شش سال زندان حتی یک مرخصی نداشته است که از بودن در کنار خانواده اش محروم بوده است. رسول بداقی در پی زندانی شدن نیز حبسش غیر موجه تلقی شده و از آموزش و پرورش اخراج گردیده و حقوقش قطع شده است.
رسول بداقی بخاطر دفاعش از حقوق معلمان و بخاطر اینکه در زندان نیز همچنان صدای آزادیخواهی را سر داده است، در بند بسر میبرد. رسول بداقی باید فورا آزاد شود.
معلمان در تداوم مبارزاتشان کارزار قدرتمندی برای آزادی معلمان زندانی از جمله رسول بداقی را در دستور گذاشتند و این کارزار همچنان ادامه دارد. یکی از روزهای درخشان مبارزات و کارزار معلمان برای آزادی معلمان زندانی ٣١ تیر بود که علیرغم قشونکشی رژیم اسلامی معلمان ایستاده و با شعار معلم زندانی آزاد باید گردد، فریاد اعتراضشان را بلند کند. زیر فشار این اعتراضات مصطفی ناصری زنجانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در ٨ مرداد ماه از این که برای سه تن از معلمان زندانی اسماعیل عبدی، بهشتی و باغانی تقاضای “عفو” کرده است، سخن گفت. اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان در ۶ تیر و علی اکبر باغانی نایب رییس هیات مدیره کانون صنفی معلمان در ۴ تیر بازداشت شد و هم اکنون آنها در بند عمومی زندان رجایی شهر بسر میبرند.

تا کنون تشکلهایی چون اتحادیه آزاد کارگران ایران، سندیکای نیشکر هفت تپه، سندیکای شرکت واحد، سندیکای کارگران فلزکارمکانیک و سندیکای کارگران نقاشان استان البرز فلزکار و مکانیک در ایران و فدراسیون جهانی آموزش بین الملل، کارکنان فدراسیون آموزش بین الملل در کانادا، اتحادیه استادان کالج ها و دانشگاههای بریتانیا و اتحادیه کارگری انگلیس در خارج کشور طی بیانیه هایی گرم حمایت خود را از کارزار معلمان برای آزادی معلمان زندان و از خواستهای آنان اعلام داشته اند. از جمله کنگره جهانی آموزش بین الملل که در فاصله ١٩ تا ٢۶ ژوئیه در شهر اتاوا پایتخت کانادا با شرکت ١۵٠٠ نفر به نمایندگی از ۳۲۰۰۰٫۰۰۰ معلم از ١٧٠ کشور جهان برگزار شد، طی دو قطعنامه با خواست آزادی معلمان زندانی، حمایت قاطع خود را از مبارزات معلمان و معلمان در بند اعلام داشت. در بحث حول این قطعنامه که در آخرین روز کنگره آموزش بین الملل در دستور قرار داشت، ضمن بحث و بررسی در مورد موقعیت معلمان در ایران و مبارزات و مصاف های آنان در ماههای اخیر، تداوم اذیت و آزار معلمان و دستگیری و حبس آنان محکوم و در حمایت از آنان قطعنامه ای اضطراری با حمایت قاطع نمایندگان حاضر در کنگره به تصویب رسید. در این قطعنامه ضمن تاکید بر تعهد “آموزش بین الملل” و تشکلات وابسته به آن به مبارزه برای آزادی معلمان زندانی در ایران، از “آموزش بین الملل” و تشکلات وابسته می خواهد که همچنان به حمایت خود از فعالیت های اتحادیه های مستقل معلمان ادامه دهند. فعالین کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی نیز در این اجلاس حضور داشتند. اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان برای حضور در این کنگره قصد خروج از ایران را داشت که به دادستان اوین احضار و در ۶ تیر ماه دستگیر شد.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی همراه با کارزار معلمان تلاش دارد صدای اعتراض معلمان در سطح جهان باشد.
علاوه بر رسول بداقی، اسماعیل عبدی و علی اکبر باغانی، معلمان دیگری چون علیرضا هاشمی، محمود باقری، عبدالرضا قنبری، محمد داوری، عبدالله مومنی، محمد علی اگوشی، هاشم شعبانی نژآد و هادی راشدی در زندان بسر میبرند. همه معلمان زندانی و همه کارگران دربند باید فورا آزاد شوند.

همه زندانیان سیاسی باید آزاد شوند
١۴ مرداد ١٣٩۴ ٬ ۵ اوت  ٢٠١۵
Shahla. Daneshfar2@gmail.com
http://free-them-now.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر