۱۳۹۴ تیر ۲۳, سه‌شنبه

پرستاران بیمارستان طالقانی تبریزهم دست به اعتصاب وتجمع زدند


ما پرستاران دوش تا دوش هم تا رسیدن به حق و حقوق قانونی مان ایستاده ایم و منتظر جواب چراهایمان هستیم......
سریال اعتراضات و تجمع های پرستاران استان امروز به بیمارستان طالقانی تبریز کشیده شد. پرستاران این بیمارستان صبح امروز6تیر به مدت یک ساعت به نشانه اعتراض دست از کار کشیدند  و دست به تجمع زدند.
    به گزارش 6تیر تبریزبیدار، سریال اعتراضات و تحصن های پرستاران استان امروز به بیمارستان طالقانی تبریز کشیده شد. پرستاران این بیمارستان صبح امروز به مدت یک ساعت به نشانه اعتراض دست از کار کشیدند  و دست به تجمع زدند.
در پایان تجمع اعتراضی پرستاران بیانیه ای نیز خطاب به وزیر بهداشت توسط پرستاران قرائت شد، دربخش هایی ازاین بیانیه آمده است:
بی شک حضور تک تک تیم سلامت در کنار هم، راهی را که در ارتقا سطح سلامت و بهداشت داشته ایم را تضمین میکند، راهی که فراز و نشیب های بسیاری دارد ولی شیرینی رسیدن به این هدف والا محفلی را ساخته که همه همکارانتان در کنارتان با گذشت و سرمایه جانی قدم بردارند و بسان تیمی باشند که راه را روشن می بیند ولی آن چه مارا سخت دل آزرده می کند نگاه غیر تیمی است، نگاهی که چه آسان تقسیم می کند قشری را از قشر دیگر.
چه شده که امروز شاهد اعتراضات عظیم صبورترین کادر درمان شده ایم، چه برسر نظام سلامت آورده ایم که این چنین سلامت خود را در خطر می بینیم.
 چرا از اجرای قوانینی که از راهروهای قانونی عبور کرده دوری میکنیم، چرا باید برای گریز از قانون گذاری دست به طرحی مبهم  وخلق الساعه بزنیم و همه را غرق ابهاماتی می کنیم که تفسیر به رای های آنچنانی را موجب می شود و نتیجه اش ‌پرداخت های ناچسب به عملکرد، چرا اختلاف درپرداخت ها را این چنین غیر منصفانه وبی عدالت مندانه افزایش داده اید؟
امروز که به تاریخ می نگریم ششم تیرماه سال یک هزار و سی صد و نودوچهار است، تصویب قانون گذاری تعرفه خدمات پرستاری هشت ساله شده است.
ما پرستاران دوش تا دوش هم تا رسیدن به حق و حقوق قانونی مان ایستاده ایم و منتظر جواب چراهایمان هستیم......
اعتصاب وتجمع دوباره پرستاران بیمارستان رازی وشهدا تبریز
صبح امروز پرستاران بیمارستان رازی تبریز برای بار دوم در محوطه این بیمارستان اعتصاب کردند و گویی پرستاران تبریزی قصد خاموشی ندارند!
     به گزارش6تیر ائل، از سه شنبه هفته گذشته اعتراضات زنجیره ای پرستاران بیمارستان های تبریز بر اجرای ناعادلانه قوانین و بی عدالتی در پرداخت ها آغاز شده است، روز اول پرستاران بیمارستان کودکان، روز دوم پرستاران بیمارستان شهدا و مدنی، روز سوم پرستاران بیمارستان های رازی و امام رضا تبریز و امروز نیز بار دیگر پرستاران بیمارستان رازی و شهدای تبریز دست به اعتراض زدند.
اینطور به نظر می رسد که پرستاران تبریز تا زمانی که مسئولان به خواسته های آنان توجهی نکنند قصد خاموشی ندارند و این اعتراضات همچنان ادامه دار خواهد بود.
پرستاران تبریز مدت زیادی است که بر عدم اجرای قانون تعره گذاری اعتراض هایی داشته اند اما با بی توجهی مسئولان بهداشت و درمان آذربایجان شرقی مواجه شده اند.
اقدام اخیر وزارت بهداشت که خشم پرستاران را برانگیخت اجرای طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد بود که بر اساس این طرح پرستارانی که صرفا در بخش های درآمد زا مشغول هستند به طور ناعادلانه بیشتر از پرستاران دیگر دریافت کرده اند و به پرستاران بالینی بیشترین اجحاف صورت گرفته است.
بر اساس این گزارش پرستاران و پرسنل بیمارستان رازی از صبح امروز در محوطه این بیمارستان تجمع کرده اند و علاوه بر اعتراض بر اجرای ناعادلانه قوانین از سخنانی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز پنج شنبه در جمع پرستاران بیمارستان امام رضا در واکنش به اعتراضات پرستاران زده اند، ناراحت بوده و با وجود اینکه هم اکنون معاونت پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جمع این پرستاران معترض حاضر شده است، اعتراض کنندگان خواستار حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی در این بیمارستان هستند.
تجمع اعتراضی پرستاران یزدی
تجمع تعدادی از پرستاران و پرسنل بیمارستان رهنمون یزدبدلیل درخواست های صنفی و مزایای کاری برگزارشد
به گزارش6تیر یزدی نیوز،یکی از پرستاران گفت:امسال به دلیل بی تدبیری دانشگاه علوم پزشکی یزد،حقوق پرستاران یزدی کاهش یافته است و این در حالی است که هنوز کارانه این قشر پرداخت نشده است.
همچنین این خبر در حالی منتشر می شود که شواهد بررسی شده نشان می دهد که حقوق قراردادی های کارکنان دولت در برخی ادارات استان به جای افزایش ،کاهش جدی داشته است!


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر