۱۳۹۲ فروردین ۱۸, یکشنبه

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی در :


محکومیت مرگ مشکوک علیرضا کرمی خیرآبادی


این بار علیرضا کرمی خیرآبادی به دست سر دمداران و ماموران حکومت جمهوری اسلامی کشته شد.
دولت آبادی دادستان تهران گفته بود : "ما زندانیان سیاسی را فقط با طناب دار نمی کشیم".
 چندی پیش در بیانیه های متعددی که از طرف زندانیان سیاسی رجایی شهر صادر گردیده اند، ضمن اعلام هشدار به مردم، اقدام به افشا و محکومیت اعمال غیر قانونی و غیر مشروع روسا و ماموران زندانهای جمهوری اسلامی نموده اند، که، مجددا" نهاد های مختلف ذی ربط جمهوری اسلامی با اطلاع و دستور مستقیم مقامات عالی رتبه، کشتار و اعدامهای مخفی و آشکار زندانیان سیاسی را در دستور کار روز خود قرار دادند، تشدید طرح کشتن و سر به نیست کردن زندانیان سیاسی توسط نهاد ها و ماموران جهت ایجاد رعب و وحشت میان آحاد مردم است . علیرضا کرمی خیرآبادی ، منصور رادپور ، محسن حکمتی ، ستار بهشتی ، امیر حسین حشمت ساران، اکبر محمدی و عبدالله رجبی و(http://persian.iranhumanrights.org/1390/03/death_in_prisons_report/) دهها و صدها نفر دیگر را حتی بدون محاکمه و یا با محاکمات غیر قانونی به مرگ محکوم کرده و آنها را یکی، یکی حذف فیزیکی می کند.
طبق اسناد تاریخی ثابت شده است که در تمام ادیان و حکومتها از بدو تشکیل کمون های بشری شکنجه و کشتن انسانها به هر شکل، یک عمل مذموم و غیرانسانی شناخته و تعریف شده است، جمهوری اسلامی از چه منطقی تبعیت می کند؟ که تمام حق و حقوق به رسمیت شناخته شده تاریخی انسانها و حقوق بشری، را زیر پا گذاشته و زندانیان در بند را به بهانه های مختلف شکنجه و اعدام می کند .
ما زندانیان سیاسی امضا کننده این بیانیه از تمامی نهادهای بین المللی و انسانهای آگاه درخواست داریم، نسبت به این اعمال غیر انسانی و ضدبشری بی تفاوت نباشند، همچنین از دبیر کل سازمان ملل ، کمیساریای عالی حقوق بشر و نماینده ویژه سازمان ملل آقای احمد شهید در خواست داریم،  هیات های جهت بررسی و تحقیق در این رابطه تشکیل داده و نسبت به مرگ تدریجی و مشکوک و همچنین قتل عام زنجیره ای که در حال وقوع در زندانهای ضدبشری حکومت جمهوری اسلامی است، تحقیق و اقدام به اعمال لازم نمایند، و نتایج را به افکار عمومی ارائه دهند .
امضاکنندگان:
احمد تمویی  ،  خالد حردانی ،افشین بایمانی ، رضاشریفی بوکانی ، صالح کهندل ، سعید ماسوری ، میثاق یزدان نژاد ، شاهرخ زمانی ، محمد محمودی ، محمد امیرخیزی ، عباس بادفر ، رمضان سعیدی ، ناصح یوسفی

تکثیر از :
کمیته حمایت اط شاهرخ زمانی
18/1/1392

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر