۱۳۹۱ بهمن ۱۳, جمعه

جلوگیری از حضور فعال دربند کارگری در مراسم ازدواج فرزندش


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: در حالیکه غارتگران اموال مردم بدون کوچکترین مشکلی با توسل به وثیقه های تودیع شده از اموال ملت تعطیلات خود را در مناطق خوش آب و هوای کشور سپری کرده و متجاوزان به نوامیس مردم و زندانیان جرایمی نظیر قتل عمد آزادانه می گردند، اما زندانیان سیاسی همچنان با انواع محدودیت ها مواجه هستند.
در همین راستا و در ادامه داستان تکراری کارشکنی مسئولان قضایی-امنیتی کشور در اعطای امکان مرخصی کوتاه مدت به زندانیان سیاسی و عقیدتی، روز گذشته نیز دیگر زندانی سیاسی تبعیدگاه رجایی شهر کرج از حضور در مراسم ازدواج تنها فرزند دختر خود بازماند.
روز گذشته دوازدهم بهمن ماه و در آستانه مراسم ازدواج تنها دختر شاهرخ زمانی فعال کارگری و از اعضای سندیکای نقاشکاران که هم اکنون محکومیت سنگین یازده ساله زندان خود را با اتهام «تشکیل گروه مخالف نظام» و «فعالیت تبلیغی عیله نظام» در تبعیدگاه رجایی شهر کرج سپری می کند، مقامات امنیتی-قضایی جمهوری اسلامی نهایتاً پس از تلاش های چند هفته ای خانواده این زندانی سیاسی برای مهیا کردن امکان مرخصی کوتاه مدت وی، با درخواست آزادی موقت آقای زمانی مخالفت کردند.
هفته گذشته نیز مسئولان زندان رجایی شهر کرج با درخواست ملاقات حضوری دختر آقای زمانی با وی مخالفت کرده و تنها اجازه ملاقات کوتاه کابینی را به این دو دادند.
متاسفانه طی سالیان اخیر، دستگاه قضایی با تابعیت بی چون و چرا از نهادهای چندگانه امنیتی جمهوری اسلامی و کارشکنی در امور معمول زندانیان سیاسی، همواره تلاش داشته تا بیشترین فشار ممکن را بر زندانیان سیاسی و عقیدتی وارد نماید.
کارشکنی مقامات امنیتی محدود به جلوگیری از حضور زندانیان سیاسی در مراسم شادی و عزای عزیزان خود نبوده و طی سالیان اخیر مقامات امنیتی نهایت تلاش خود را به کار بسته اند تا علاوه بر مجازات ناعادلانه که ای در پوشش احکام قانونی به زندانیان سیاسی تحمیل می کنند، خانواده های ایشان را نیز با اقداماتی همچون «فشار بر همسران زندانیان سیاسی برای جدایی از همسر زندانی خود» تحت تاثیر قرار داده و حتی موجبات از هم پاشیدن آن را فراهم کنند. آذرماه سال جاری، ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی ۶۷ ساله در نامه ای خطاب به صادق لاریجانی رئیس دستگاه قضای جمهوری اسلامی ایران از فشار بازجوی وزارت اطلاعات بر خانواده علیرضا رجایی و فشار بر همسر این زندانی سیاسی برای جدا شدن از همسرش خبر داده بود.
شاهرخ زمانی زندانی سیاسی بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج می باشد که با صدور محکومیت سنگین یازده ساله در شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز در شهریورماه سال گذشته، و تائید آن از سوی شعبه ششم دادگاه تجدید نظر این شهر، پس از مدت ها حبس در زندان های تبریز و یزد، علیرغم عدم اشاره به محکومیت تبعید در حکم محکومیت اش، در اقدامی خلاف قانون در مهرماه سال جاری به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر