۱۳۹۲ اسفند ۵, دوشنبه

دستگیری فعالان مدنی و سیاسی در روز جهانی زبان مادری محکوم است

مطلع شدم که در آستانه‌ی روز جهانی زبان مادری، فعالین مدنی و سیاسی آذربایجانی در شهرهای مختلف هدف دستگیری‌های کور و دسته‌جمعی قرار گرفته و عده‌ای نزدیک به ۲۰۰ تن در شهرهای مختلف از جمله اهر و تهران دستگیر و مورد ضرب و شتم و بی‌احترامی قرار گرفته‌اند.
بدیهی است که رژیم جمهوری اسلامی بنا به ماهیت سرکوب‌گر و ارتجاعی خود هرگز نمی‌تواند پاسخ‌گوی مطالبات به حق ملیت‌های ساکن در ایران باشد و برای حفظ قدرت خود چاره‌ای جز سرکوب کوچک‌ترین فعالیت فرهنگی و مدنی ندارد.
امروز نیز که این رژیم با بزک حسن روحانی و با طرح شعارهای گوناگون و فریب‌کارانه در پیش از انتخابات سعی در کسب مشروعیت در بین ملیت‌های تحت ستم داشت، نتوانست بیش از این تحمل کرده و همان‌طور که چندی پیش در اعدام هاشم شعبانی‌نژاد و هادی راشدی، که از فعالین عرب بودند دست خود را رو کرده بود، باز هم ماهیت قرون وسطایی و ضد دموکراتیک خود را نمایان کرد.
من ضمن محکومیت شدید این دستگیری‌ها و سرکوب گسترده‌ی فعالین مدنی و سیاسی تمامی ملیت‌ها از جمله فعالین آذربایجانی و ضمن حمایت از خواست بر حق رسمیت یافتن زبان این ملیت‌ها، تمامی فعالین سیاسی، مدنی و حقوق بشری را فرا می‌خوانم تا با تمام توان برای آزادی این دستگیرشدگان و تمامی زندانیان سیاسی تلاش کنند.

شاهرخ زمانی
زندان رجایی‌شهر کرج
۱۳۹۲/۱۲/۲

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر