۱۳۹۲ تیر ۲۸, جمعه

کارنامه دو ساله (1388 و 1389) قاضی محمد مقیسه

محمد مقیسه یکی از قضاتی است که افکار و اندیشه ضد انسانی ، ارتجاعی و جنایت کارانه دارند، هر چند که مانند جانی های چون قاضی مرتضوی ، قاضی صلواتی و... شناخته شده نیست ولی در جنایت کار بودن دست کمی از آنها ندارد . توضیح مهم دیگر در مورد گزارش زیر این است که گزارش فوق فقط مربوط به زندان گوهر دشت اندرز گاه 4 است در حالی که این قاضی در زندانهای دیگر مانند اوین و ... زندانی دارد. لازم به ذکر است که مقیسه قبل از رسیدن به مقام قضاوت نام مستعار او ناصریان بود برخی سمت های رسمی او عبارت بودند از : از سال 1360 در دادسرای انقلاب دادیار شعبه بوده است در سال 1364 ناظر زندان قزل حصار می شود سپس دادیار ناظر زندان گوهر دشت می گردد و برخی اعتقاد دارند یکی از تصمیم گیرندگان در قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان 1367 بوده است. اما به صورت غیر رسمی او در وزارت اطلاعات مانند بسیاری از قضات جمهوری اسلامی بازجو ( شکنجه گر ) بود، بنا براین به خوبی می داند بازجوها چگونه شکنجه می کنند ، طی این گزارش، اطلاع داشتن او از شکنجه ها روشن خواهد شد بخصوص مورد 6 نفری از زندانیان که با دستور قرار بازداشت او نزدیک به چهار سال است بدون محاکمه همچنان تحت فشار و شکنجه قرار دارند  و او خود طرفدار لازم بودن شکنجه است . محمد مقیسه در زمان بازجو بودن طلبه بود و مثلا" درس حقوق نیز می خواند و اکنون روحانی شده و به مقام قضاوت رسیده است. همچنین مقیسه محاکمه کننده بسیاری از فعالین کارگری و دستگیر شدگان اعتراضات 1388 و صادر کننده احکام اعدام برای فعالین سیاسی بخصوص افراد مجاهدین بوده است. این فرد از نظر علم حقوق بی نهایت بی سواد است. البته برای جمهوری اسلامی چنین قضات بی سواد و وامدار لازم است. این قاضی چندان توجهی به اسناد پرونده و دفاعیات و قوانین نمی کند بلکه به شفارش و در خواست روی پرونده که توسط بازجو ها نوشته می شود عمل می نماید.

 پرونده 177 نفری از زندانیانی که در اندرزگاه(بند) 4 سالن 10 هستند  متعلق به شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه می باشند از این 177 نفر، 20 نفرشان دو سال حبس داشتند که تا امروز آزاد شده اند، از 157 نفر باقی مانده 70 نفر بلاتکلیف هستند(عمر انسانها را این گونه هدر می دهد) این افراد که بلاتکلیف در زندان هستند بیشترینشان سه سال و هشت ماه و کمترینشان دو سال و یک ماه است که بلاتکلیف  در حبس بسر می برند ، به 55 نفر از افراد باقی مانده از 5 سال تا 20 سال حکم حبس داده است، در مجموع حکم این افراد 385 سال دارند، به 32 نفر باقی مانده هم حکم اعدام داده که از این تعدا 6نفرشان اعدام شده اند و 26 نفر دیگر در انتظار اجرای حکم بسر می برند.
 از افراد بلاتکلیف، شش نفر به نامهای انور خضری ، خسرو بشارت ، فرهاد سلیمی ، ایوب کریمی، داوود عبدالهی قاسم آبسته و کامران شیخی سه سال و هشت ماه است بلاتکلیف در زندانی هستند این شش نفر در سال 1388 به اتهام قتل یک سرباز(نگهبان بانک ملی) به نام ابراهیم شکاکی در شهرستان مهاباد دستگیر شدند، مأموران وزارت اطلاعات در همان سال 1388 به زور شکنجه از آنها اعتراف دروغین گرفتند و آنها وادار به  مصاحبه تلویزیونی کردند، در پرس تی وی پخش کردند،  آنها بقدری شکنجه شده بودند که تا پخش فیلم اعتراف آنها از تلویزیون هنوز زخمی بودند و دست یکی از انها که زیر شکنجه شکسته بو.د در فیلم کاملا" مشهود است. از طرفی ولی مصطفی خانی اهل مهاباد که توسط نیروی انتظامی در اسفند  سال 1387 به جرم دیگری دستگیر شده بود طی بازجویهای در سال 1388 همزمان با اعتراف گیری دروغین از شش نفر نامبرده ، اعتراق به قتل سرباز نامبرده (ابراهیم شکاکی ) می کند، قاتل اصلی یعنی ولی مصطفی خانی اعلام می کند مقتول را که از اقوام خودم بوده، بنا به دلایل شخصی به قتل رسانده و اسلحه اش را نیز در جای پنهان کردم  ،  قاتل در سال 1388 به جرمش اعتراف کرده و حتی محل اختفای اسلحه سرباز مقتول را هم به نیروی انتظامی نشان داده است ، اکنون اعتراف قاتل در پرونده است و اسحله گم شده مقتول ضمیمه پرونده است و شخص قاتل در زندان ارومیه منتظر اجرای حکم اعدامش است. با توجه به چنین اسناد و شواهدی شش نفر بی گناه بیش از 3 سال است در زندان بلاتکلیف به سر  می برند و توجهی به زندگی انسانها ندارد
با توجه به شناسایی کامل قاتل اصلی وزارت اطلاعات و قاضی مقیسه همچنان این شش نفر را بدون دادگاه و محاکمه سه سال و هشت ماه است در زندان نگه داشته اندو برای پنهان کردن عمل جنایت کارانه خود آنها را نه محاکمه می کنند و نه آزادشان می نمایند.


پیام اسلامی را در زندان گوهر دشت کشتند

در تاریخ 26/4/1392 در بند 6 زندان گوهر دشت میان زندانیان نزاعی پیش می آید ، طبق عادت  مسئولین زندان برای زهر چشم گرفتن از زندانیان به دستور امیری یکی از مسئولین زندان ، پیام اسلامی یکی از طرفین نزاع  را به بیرون از بند برده و شروع به ضرب و شتم او می کنند ، او را بقدری می زنند که پیام اسلامی زیر ضربات مشت و لگد در جا کشته می شود .
با کشته شدن پیام اسلامی شمار کشته شدگان سه ماهه ی اخیر در زندان گوهر دشت به شش نفر رسیده است.


نشریه پایداران
تکثیر از : کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

28/4/1392

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر