۱۳۹۵ آبان ۸, شنبه

بیانیه شماره 78- احضار رضا شهابی با وجود اتمام حکم زندان!

بر اساس گزارش رسیده، روز چهارشنبه 5 آبان دادستانی تهران طی تماسی تلفنی، رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه را به زندان فراخواند.
رضا شهابی در خردادماه 1389 دستگیر و طی یک محاکمه غیر عادلانه به 6 سال حبس محکوم گردید. در هنگام دستگیری و انتقال به بازداشتگاه مورد ضرب و شتم قرار گرفت و ستون فقرات او به شدت آسیب دید به طوری که در طول مدت تحمل محکومیت و زندان دو بار تحت عمل جراحی گردن و کمر قرار گرفت. براساس نظر پزشکان معالج و سازمان پزشکی قانونی به دلیل نداشتن تحمل شرایط زندان و نبود امکانات بهداشتی و درمانی درون زندان، پس از درخواست های مکرر خانواده، رضا به خارج از زندان منتقل شد و تحت مراقبت شدید پزشکی در بیمارستان و خانه قرار گرفت.
در حالی که در بهار 95 محکومیت 6 ساله رضا به سر می آمد طی یک محاکمه غیر حضوری و ناعادلانه ی دیگر در اسفند 94 و به بهانه ی  رخ داد وقایع فروردین 1393 درون بند 350 زندان اوین، دوباره به تحمل یک سال زندان محکوم شد؛ وقایعی که رضا به دلیل شرایط نامساعد و حاد جسمانی امکان حضور در آن را نداشت. و این درست در شرایطی بود که وزارت کار به طور رسمی به سازمان بین المللی کار اعلام کرده بود رضا شهابی از زندان آزاد و به سرکار خود بازگشته است.
کمیته دفاع از رضا شهابی اعلام می کند احضار و اعمال فشار بر رضا شهابی علیرغم پایان دوره محکومیت او غیر قانونی است و خواهان اعلام رسمی آزادی و مختوم شدن پرونده این کارگر می باشد.

کمیته دفاع از رضا شهابی
8 مهرماه 1395

k.d.shahabi@gmail.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر