۱۳۹۱ اردیبهشت ۱۲, سه‌شنبه

تظاهرات اول ماه مه در استانبول،‌ ترکیه


پیروز باد مبارزه طبقه کارگرپس از اریه فراخوان شرکت در مراسم اول ماه می توسط کمیته حمایت از شاهرخ زمانی تعدادی از اعضا و دیگر دوستان و رفقا مستقر در شهرهای مختلف ترکیه در مراسم روزجهانی کارگر در استانبول شرکت کردند.

برخی از تشکل های کارگری از جمله سندیکای دیسک، سندیکای کسک، انجمن همبستگی کارگران ترکیه، دانشجویان جبهه دموکراتیک خلق در جهت اجرایی شدن فراخوان فوق کمک های شایانی کردند که بدینوسیله از همه آنها تشکر و قدر دانی میکنیم

در ساعت ۱۰:۲۰ صبح به محله شیشلی روبروی پاساژ جواهر رسیدیم به دلیل ازدحام جمعیت مجبور شدیم تا ساعت ۱۲:۳۰ در آنجا بمانیم، ساعت ۱۲:۳۰ به طرف میدان تکسیم شروع به راه پیمایی کردیم، در این راه پیمایی از طیف های مختلف ایرانی های مقیم ترکیه حظور داشتند.

همراه پلاکاردها و پوستر های کمیته حمایت از شاهرخ زمانی چند عکس و دست نوشته ای که توسط خود شرکت کنندگان تهیه شده بود مورد استفاده قرار گرفت.

طی مسیر شعارهایی در رابطه با آزادی و حمایت از کارگران زندانی و زندانیان سیاسی فریاد زده شد و همچنین شعارهایی بر علیه جمهوری اسلامی و نظام ولایت فقیه سرداده شد.

ساعت ۲ به میدان تکسیم رسیدیم، در آنجا به انجمن همبستگی کارگران ترکیه پیوستیم که آنها نیز مستقلا اقدام به حمایت از کارگران زندانی ایران کرده بودند.

تا ساعت ۴:۲۰ در میدان تکسیم که مراسم درحال برگزاری بود حظور داشتیم پس از آن پراکنده شدیم.

لازک به ذکر است طی مدت راهپیمایی و ورود ما به میدان تکسیم به دلیل حظور متشکل مان در این مراسم مورد استقبال گسترده رسانه های خبری قرار گرفتیم.

و همچنین مصاحبه و رپورتاژهایی از برخی اعضای کمیته حمایت از شاهرخ زمانی تهیه شد.

در این مصاحبه ها به مشکلات کارگران ایران و زندانیان از جمله سرکوب کارگران و تشکل ها، ممنوع بودن تشکل های کارگری، دستگیری و زندانی کردن فعالین کارگری و سیاسی، ممنوع بودن احزاب، گرانی و تورم،اخراج کارگران، قراردادهای موقت و ... پرداخته شد

گزارش تکمیلی ارائه خواهد شد.


کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

۱۳۹۱/۰۲/۱۲


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر